Për Shqipërinë transporti është FALAS për porosi mbi 5000 lekë!

Mini Cart

Sold Out

Cicaluronic Water Fit Mask

Furnizon me lagështi dhe qetëson lëkurën që është e dëmtuar. Në saj të kompleksit unik dhe origjinal Cicaluronic ju ndihmon të rindërtoni edhe barrierën e lëkurës. Maska është 100 % me përmbajtje celulose dhe është eco-friendly. Transparente dhe ngjitet mirë në lëkurë.

? Teksturë ujore që përthithet lehtë
? Zbut lëkurën
? Hidraton në thellësi
? Perfekte për lëkurën e thatë dhe sensitive

 

Lloji i lekures: Categories: , , , , ,

Description

Mizon krijoi një formulim unik, që trajton lëkurën sensitive dhe të thatë nga faktorë të jashtëm. Është perfekt për të zbutur dhe hidratuar lëkurën.

Nëse vuani nga lëkura e thatë dhe e irrituar nga dehidratimi,atëherë keni nevojë për hidratim të menjëhershëm dhe një formulim që edhe tju zbusë dhe riparoj barrierën e lëkurës.

Linja Cicaluronic e përbërë nga:

Centella Asiatica – e quajtur ndryshe “bima e tigrit”, për shkak të tendencës që kanë tigrat për të fërkuar plagët e tyre dhe të shërohen prej tij. Është një bimë që zbut lëkurën sensitive dhe problematike.

Hyaluronic acid – është një ingredient që ekziston në lëkurën tonë dhe shërben për të hidratuar dhe rigjeneruar lëkurën.

* Cicaluronic është një formulë ekskluzive e studiuar dhe zhvilluar nga #mizon

[sns_info_box icon_type=”fontawesome” icon_fontawesome=”fas fa-check-square” desc=”FORMULË VEGANE”]
[sns_info_box icon_type=”fontawesome” icon_fontawesome=”fas fa-check-square” desc=”100 % ECO-FRIENDLY”]
[sns_info_box icon_type=”fontawesome” icon_fontawesome=”fas fa-check-square” desc=”94% NATYRAL”]
[sns_info_box icon_type=”fontawesome” icon_fontawesome=”fas fa-check-square” desc=”CICALURONIC COMPLEX”]

Formulim i cili zbut dhe hidraton lëkurën. Kjo falë Cicaluronic Complex që përmban maska. Në momentin që e vendosni në fytyrë ajo cliron ingredientët aktiv që ndihmojnë lëkurën tuaj duke e shpërndarë atë nëpër të gjithë sipërfaqen e lëkurës. Ingredientët e saj nuk thahet lehtësisht ndaj kjo e lejon lëkurën të hidratohet në thellësi.

Pasi keni larë fytyrën mirë me larësin tuaj, përdorni toner për të pastruar edhe papastërtitë më të vogla dhe tendosur lëkurën e fytyrës.

Hapni maskën dhe aplikoni lëngun brënda maskës në fytyrë, qafë dhe zonën e dekoltesë.

Merrni maskën dhe hapeni mirë në lëkurë në të gjithë sipërfaqen e saj.

Mbaheni 20 min dhe më pas hiqeni nga fytyra. Lëngun e mbetur përhapeni (tapping) në fytyrë derisa lëkura ta absorboj mirë.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Cicaluronic Water Fit Mask”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

    Emri (required)

    Emaili (required)

    Subjekti

    Mesazhi

    dir.topmillion.net