Për Shqipërinë transporti është FALAS për porosi mbi 5000 lekë!

Mini Cart

Water Volume Ex Cream

Hydrating Moisture Gel
Hydra Tox Water Full Moisture Skin

Water Volume Ex Cream është një krem në formë xheli, që hidraton lëkurën në thellësi pa e bërë atë të duket e yndyrshme ose me shumë shkëlqim.

Kremi është perfekt për lëkurat mikse dhe të yndyrshme dhe sidomos për meshkujt dhe femrat që duan të kenë lëkurë të hidratuar dhe pa shkëlqim të tepërt.

– Hidraton dhe zbut lëkurën
– Përthithet menjëherë
– Përdoret si krem dite dhe nate
– Perfekt si bazë make-upi
– Nxit hidratimin natyral të lëkurës
– Hydra ToxTM formulë e patentuar e Mizon

Description

Water EX Cream është një krem super zbutës dhe hidratues në fomë xheli (gel) që rikthen zbutjen dhe hidratimin e lëkurës tuaj. Ky produkt është pothuajse transparent dhe me teksturë të lehtë dhe i përqëndruar. Nuk ka aromë të mirëfilltë por vetëm pak ndjesi freskuese.

Në përmbajtje të saj ka moringa ekstrakt (moringa exctract) dhe algat e borës (snow algae) që i japin lëkurës hidratim dhe zbutje përgjatë gjithë kohës, madje edhe në dimrin më të acartë, ku kremrat me teksturë të lehtë nuk konsiderohen si opsion.

Kremi përthithet menjëherë në lëkurë dhe nuk e lë atë të yndyrshme ose me shumë shkëlqim. Përpos kësaj ai mund të përdoret edhe si bazë make-upi, si krem dite dhe nate. Jo vetëm për fytyrën por edhe për qafën dhe dekoltenë

Ky hidratues  përdor teknologjinë e patentuar Hydra Tox për të aktivizuar faktorët natyralë hidratues që synojnë rigjenerimin e barrierës së lagështisë në lëkurë. Kremi Mizon Water Volume EX ribalancon prodhimin e vajit të lëkurës, duke rafinuar lëkurën dhe duke rikthyer lagështinë në zonat e thata dhe të dehidratuara të fytyrës pa mbingarkuar ose bllokuar poret. Formon një barrierë hidratuese në lëkurë, kështu që ajo qëndron e butë dhe e mëndafshtë gjatë gjithë ditës. Përthithet me lehtësi të habitshme, duke mos lënë ndjesi yndyre, ngjitjeje apo të rëndë.

Është cruelty-free dhe përmban acid hyaluronic (Sodium Hyaluronate) dhe Collagen Marine (Hydrolyzed Collagen).

 

Additional information

Brand

Mizon

Manufacturer

Mizon

Color

Blu Marine

Ingridients

Water, Butylene Glycol, Glycerin, Cyclopentasiloxane, Cyclohexasiloxane, Alcohol, Glycereth-26, 1,2-hexandiol, Dimethicone, Sodium Hyaluronate, Moringa Oleifera Seed Extract, Algae Extract, Isomalt, Lecithin, Lactic Acid, Sodium Benzoate, Sodium Carrageenan, Maris Sal, Silica, Caprylic/capric Triglyceride, Salicornia Herbacea Extract, Inci Name, Acrylates/c10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Potassium Hydroxide, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil, Pelargonium Graveolens Flower Oil, Rosa Damascena Flower Oil, Beta-glucan, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Leaf Extract, Citrullus Vulgaris (Watermelon) Fruit Extract, Ocimum Basilicum (Basil) Extract, Nelumbo Nucifera Flower Extract, Glacier Water, Sea Water, Betula Platyphylla Japonica Juice, Biosaccharide Gum-1, Glycyrrhiza Glabra (Liquorice) Root Extract, Broussonetia Kazinoki Root Extract, Betaine, Sodium Pca, Sorbitol, Serine, Glycine, Glutamic Acid, Alanine, Lysine, Arginine, Threonine, Proline, Disodium Edta.

Formati

230 ml

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Water Volume Ex Cream”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

    Emri (required)

    Emaili (required)

    Subjekti

    Mesazhi

    dir.topmillion.net