Për Shqipërinë transporti është FALAS për porosi mbi 5000 lekë!

Mini Cart

Hyaluronic Acid 100

L5,000.00

Original Skin Energy
Plump it up!

? Hidratim i menjëhershëm
? 50 % Acid Hyaluronic
? Hidraton, zbut dhe mbron lëkurën
? Për të gjitha llojet e lëkurës
? Must për personat me lëkurë të thatë

 Discover the moisture tank Hyaluronic Acid 100!

? Pa ngjyrues artificial; Pa paraben; Pa aromë.

Lloji i lekures: Categories: , , , , ,

Description

Acidi hialuronik, i izoluar në vitin 1950 në laboratorin e Karl Meyer, është bërë një nga komponentët më të njohur të kozmetikës vetëm në vitet e fundit.

Nga eksperimentet, u tregua se ndër të tjera, falë saj, lëkura e një trupi të ri ka butësi dhe elasticitet dhe nëse krahasojmë lëkurën e një foshnjeje dhe një personi të moshuar, përqendrimi i acidit hialuronik ulet 20 herë me kalimin e moshës. Është logjike të supozohet se nëse rimbushni rezervat e “serumit të rinisë” të humbur, atëherë mund të shtyni plakjen e lëkurës.

Përdorimi i rregullt i serumit hialuronik rrit elasticitetin e lëkurës, nga e cila rrudhat e vogla dhe të mesme zhduken gradualisht, dhe të rejat nuk do të shfaqen për një kohë shumë të gjatë. Aftësia e lëkurës për të mbajtur ujin rritet dhe çdo larje dhe përdorim i një hidratuesi do të rinovojë rininë tuaj.

[sns_info_box icon_type=”fontawesome” icon_fontawesome=”fas fa-tint” desc=”HIDRATUES”][sns_info_box desc=”Formula e përqëndruar e acidit hialuronik i jep hidratim të thellë lëkurës suaj menjëherë.”]
[sns_info_box icon_type=”fontawesome” icon_fontawesome=”fas fa-user-shield” desc=”MBROJTËS”][sns_info_box desc=”Mbron lëkurën në sajë të përbërjes së saj me peptide dhe 5 lloje të ndryshme vitaminash.”]
[sns_info_box icon_type=”fontawesome” icon_fontawesome=”fas fa-kiss-wink-heart” desc=”LËKURË E THATË”][sns_info_box desc=”Zbut dhe hidraton lëkurën menjëherë, Kujdeset për parandalimin e rrudhave dhe rigjeneron lëkurën.”]
[sns_info_box icon_type=”fontawesome” icon_fontawesome=”fas fa-feather-alt” desc=”NATYRAL”][sns_info_box desc=”Formulë e sigurt dhe një zgjidhje natyrale që nuk shkakton irritime. I sigurt edhe për lëkurat e ndjeshme.”]

FORMULË E PËRQËNDRUAR

[sns_info_box icon_type=”fontawesome” icon_fontawesome=”fas fa-arrow-right” desc=”TEKSTURA”][sns_info_box desc=”Formulimi i përqëndruar i serumit me acid hyaluronic përthithet menjëherë nga lëkura dhe nuk lë ndjesi ngjitje.”]
[sns_info_box icon_type=”fontawesome” icon_fontawesome=”fas fa-arrow-right” desc=”NATYRAL”][sns_info_box desc=”Acidi hialuronik i përftuar nga ekstrakte natyrale i rikthen gjallërinë dhe hidratimin lëkurës së thatë dhe pa jetë.”]
[sns_info_box icon_type=”fontawesome” icon_fontawesome=”fas fa-arrow-right” desc=”ADENOSINE”][sns_info_box desc=”Adenosinë është elementi që ju ndihmon me parandalimin e rrudhave të fytyrës suaj.”]
[sns_info_box icon_type=”fontawesome” icon_fontawesome=”fas fa-arrow-right” desc=”HYALURONIC ACID”][sns_info_box desc=”Në sajë të pranisë së acidit hyaluronic në serum, fytyra juaj do të jetë më e hidratuar dhe më e butë.”]

Pasi të keni larë fytyrën merrni serumin dhe vendosni 2-3 pika në fytyrë.

Më pas përhapeni lehtësisht në fytyrë dh pjesën e qafës dhe masazhoheni.

Rezultati : Lëkurë që shndërrin dhe është plotë jetë.
Glow naturally

Additional information

Brand

Mizon

Manufacturer

Mizon

Color

Blu Marine

Ingredients

Water, Sodium Hyaluronate, Butylene Glycol, Glycerin, Hydrogenatedpolydecene, Carpryl/Capric Triglyceride, Hydrogenated Lecithin, Stearic Acid, C12-C20Alkyl Glucoside, CD14-C22Alcohol, Glyceryl Stearate, Peg-100 Stearate, Cholesterylhydroxystearate, Cholesterol, Ceramide 3, Triethanolamine, Carbopol, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Sclerotium Gum, Phenoxyethanol, Betula Platyphylla Japonica Juice, Portulaca Oleracea Extract, Arnica Montana Flower Extract, Artemisia Absinthium Extract, Achilleamillefolium Extract, Gentiana Lutea Root Extract, Ethanol, Beta-glucan, Propylene Glycol, Rubusidaeus (Raspberry) Fruit Extract, Copper Tripeptide-1, Scutellariabaicalensis Root Extract, Astragalusmembranaceus Root Extract, Peg-60 Hydrogenated Castor Oil, Carbomer, Triethanolamine, 1,2-octanediol, Ethylhexylglycerin, Tropolone, Disodium Edta.

Format

30 ml

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Hyaluronic Acid 100”

Your email address will not be published.

dir.topmillion.net