Për Shqipërinë transporti është FALAS për porosi mbi 5000 lekë!

Mini Cart

Sold Out

Real Vitamin C Ampoule

L4,000.00

Original Skin Energy
Restart your Skin!

Lëkura e dëmtuar, me njolla, me pore dhe hiperpigmentim mund të rikthehet sic ishte!

Përdorimi I Vitaminës C është bërë një must tanimë për 2 arsye :
Së pari, për të rikthyer lëkurën e shëndetshme pas dëmtimeve kryesisht nga dielli.
Së dyti, për të nxitur prodhimin e kolagjenit .

Por Vitamina c nuk bën vetëm kaq!
Ajo ju ndihmon me :

? Minimizimin e poreve
? Përmirësimin e tonit të lëkurës
? Lufton hiperpigmentimin
? Zbeh njollat dhe shenjat në lëkurë
? Nxit prodhimin e kolagjenit
? Rikthen shkëlqimin dhe vitalitetin në fytyrën tuaj

Out of stock

Lloji i lekures: SKU: 8809663751449 Categories: , , , , Tags: ,

Description

?? Po cfarë e bën të vecantë Mizon Real Vitamin C  ?

Përmban 19% Vitamin të pastër C dhe 0 % ujë.  Formulë e përqëndruar dhe teksturë e butë që absorbohet lehtësisht nga lëkura. Një formulë e studiuar për 10 vite nga shkencëtaret për të prodhuar një ampulë fantastike.

Fitues i disa cmimeve prestigjozeve:

Hi Seoul Stamp: Përzgjedhur si produkti inovativ ne Seoul Awards, zhvilluar nga Seoul Business Agency.

Dong-a llbo Awards: Fitues i çmimit “Leader in K-Beauty-2019” në kategorinë e ampulave/serumeve.

Amazon 2019 – Produkti më i shitur në Amazon.

[sns_info_box icon_type=”fontawesome” icon_fontawesome=”far fa-lemon” desc=”VITAMIN C”][sns_info_box desc=”Formulë e përqëndruar me 19% vitaminë C të pastër dhe 0% ujë. Teksturë e butë që mund të aplikohet pa probleme në lëkurë.”]
[sns_info_box icon_type=”fontawesome” icon_fontawesome=”fas fa-compress-arrows-alt” desc=”PËRTHITHET SHPEJTË”][sns_info_box desc=”Mos shtimi i ujit në formulë ju lejon të kontrolloni në mënyrë efektive vitaminën C nga oksidimi i ujit, temperaturës ose dritës.”]
[sns_info_box icon_type=”fontawesome” icon_fontawesome=”fas fa-flask” desc=”FORMULË E PASTËR”][sns_info_box desc=”Përbërës natyralë hidratues, formula përmban vetëm 10 përbërës për të hidratuar, ushqyer dhe për t’i dhënë vitalitet lëkurës.”]
[sns_info_box icon_type=”fontawesome” icon_fontawesome=”far fa-circle” desc=”KUJDES TOTAL”][sns_info_box desc=”Vetitë e vitaminës C janë të shkëlqyera për trajtimin e pigmentit të lëkurës, hidratimin, elasticitetin e lëkurës dhe antioksidimin.”]
[sns_info_box icon_type=”fontawesome” icon_fontawesome=”far fa-comment-dots” title=”” desc=”MINIMIZON PORET”][sns_info_box desc=”Redukton numrin dhe përmasat e poreve duke zbutur teksturën e lëkurës dhe transformon atë në një “white canvas“, e butë dhe uniforme.”]
[sns_info_box icon_type=”fontawesome” icon_fontawesome=”far fa-comment-dots” desc=”HIPERPIGMENTIMI”][sns_info_box desc=”Kontrollon melaninën ( eleminon melaninen e tepërt)duke parandaluar hiperpigmentimin e lëkurës dhe diskolorimin.”]
[sns_info_box icon_type=”fontawesome” icon_fontawesome=”far fa-comment-dots” desc=”PËRMIRËSON TONIN E LËKURËS”][sns_info_box desc=”Duke zgjidhur problemet e jashtme të lëkurës sic janë poret dhe ato të brendshmet sic është melanina, con në përmirësimin e tonalitetit të ngjyrës së lëkurës.”]

11 efekte të Vitaminës C të marra nga testet klinike

I jep lëkurës shkëlqim, zbeh njollat dhe hiperpigmentimin, përmirëson melaninën në shtresa (të jashtme+ të brendshme), përmirëson rrathët poshtë syve, përmirëson melaninën e jashtme, përmirëson nivelet e lagështisë së lëkurës, përmirëson barrierën e lëkurës, përmirëson teksturën e lëkurës, përmirëson poret , përmirëson pikat e bardha dhe përmirëson pikat e zeza.

Gabimet që bëhen me Vitaminën C

Të gjithë e dimë sa të mira dhe benefite ka Vitamina C në lëkurën tonë. Po ka disa gjëra që nuk i dimë dhe ndikojnë në efektivitetin e serumit tonë. Duke filluar nga % e serumit , ambienti ku qëndron dhe menyra se si e aplikojmë. Koha kur e aplikojmë dhe shumë tips që ju ndihmojnë të merrni max nga përdorimi i tij. Lexo më shumë

Benefitet e përdorimit të Vitaminës C

Vitamina C është një antioksidant shumë i fuqishëm, e aftë të neutralizojë veprimin e radikalëve të lira dhe të kundërshtojë shenjat e plakjes duke stimuluar prodhimin e kolagjenit. Kjo vitaminë i jep shkëlqim ekstrem lëkurës, duke e bërë atë të freskët dhe rrezatuese. Lexo më shumë

Si përdoret ampula e Vitamin C ?

Pasi keni larë fytyrën , gjëja e parë që vendoset është Vitamin C. Aplikoni 2-3 pika dhe përhapeni lehtësisht në fytyrë.

Në rast se keni lëkurë shumë të ndjeshme dhe ndjeni djegje në lëkurë bashkoheni me nje krem hidratues.

Rekomandohet të përdoret në mëngjes ( gjithmonë me spf) dhe në darkë.

TIPS:

Vitamina C është e ndjeshme ndaj dritës ose oksidohet dhe humbet efektivitetin e saj kur ekspozohet ndaj rrezeve të diellit. Rekomandohet në temperaturë nën 30 gradë .

Mos e bashkoni me produktet që përmbajnë retinol ( Vitamin A) dhe niaciamide.

 

Additional information

Brand

Mizon

Manufacturer

Mizon

Color

E verdhë

Ingredients

Propanediol, Propylene Carbonate, Ascorbic Acid, 2,3-Butanediol, Dimethyl Isosorbide, Arbutin, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Peel Oil, Limonene, Scutellaria Baicalensis Root Extract, Adenosine

Format

30 ml/ 1.01 fl.oz

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Real Vitamin C Ampoule”

Your email address will not be published.

Out of stock

dir.topmillion.net