Për Shqipërinë transporti është FALAS për porosi mbi 5000 lekë!

Mini Cart

Sold Out

Peptide 500

Original Skin Energy
Holy Grail

Peptidet – “lajmëtarët” që nxisin qelizat të prodhojnë kolagjen dhe elastin.

Ato janë vërtet të rëndësishme për të riparuar, gjallëruar,  trajtuar problemet me pigmentin e lëkurës dhe për të hidratuar lëkurën në thellësi.

The magic drops of youth!

? 45% peptide
? Formulë e përqëndruar
? Nxit prodhimin e kolagjenit dhe elastinës
? Mbron lëkurën nga radikalet e lira të oksigjenit
? Për të gjitha llojet e lëkurës.
? I testuar dermatologjikisht

? Pa ngjyrues artificial; Pa paraben; Pa aromë.

Lloji i lekures: Categories: , , , , ,

Description

Qelizat që të jetojnë më gjatë kanë nevojë për kujdes të vazhdueshëm.  Është koha tju prezantojmë me eliksirin e rinisë Peptide 500 Ampoule.

Mosha e kujdesit për produktet ani-ageing është 30 + (por unë do tju sugjeroja të mos fokusoheshit më shumë tek mosha sesa tek gjëndja e lëkurës)

Serumi, I cili përmban 45% peptide ju ndihmon të përmirësoni rrudhat aktuale dhe shmangni rrudhat e reja.

Sugjerohet të përdoret më shumë në darkë. Mjaftojnë 2-3 pika dhe shpërndaheni lehtësisht në fytyrë dhe në pjesën e qafës.

E përshtatshme për të gjitha llojet e lëkurës.

Rezultati: Përmirësim të rrudhave të mimikës, tonifikim I lëkurës. Unifikim I tonalitetit dhe lëkurë elastike. Me pak fjalë një fytyrë që  “shkëlqen” .

Si të aplikoni Peptide 500 :

[sns_info_box icon_type=”fontawesome” icon_fontawesome=”fas fa-chart-line” desc=”RRIT ELASTICITETIN”][sns_info_box desc=”Në sajë të nxitjes së prodhimit të kolagjenit dhe elastinës, që janë thelbësore për tonifikimin e lëkurës”]
[sns_info_box icon_type=”fontawesome” icon_fontawesome=”fas fa-feather” title=”Tonifikon lëkurën” title_margin_top=”12px” title_color=”#000000″ desc=”RIVITALIZON LËKURËN”][sns_info_box desc=”Përthithje e përkryer me rezultate fantastike. Forcon lëkurën dhe e mban atë të butë.”]
[sns_info_box icon_type=”fontawesome” icon_fontawesome=”fas fa-american-sign-language-interpreting” desc=”JO MË RRUDHA”][sns_info_box desc=”Serumi trajton problemet rrënjësore të lëkurës. Ajo çfarë ju duhet për një lëkurë të shëndetshme.”]
[sns_info_box icon_type=”fontawesome” icon_fontawesome=”fas fa-feather-alt” desc=”NATYRAL”][sns_info_box desc=”Formulë e sigurt dhe një zgjidhje natyrale që nuk shkakton irritime. I sigurt edhe për lëkurat e ndjeshme.”]

Cilat produkte funksionojnë dhe jo me peptidet?

Zgjidhni përbërësit tuaj të tjerë me mençuri.

Peptidet funksionojnë mirë së bashku me përbërës të tjerë, duke përfshirë vitaminën C, niacinamidin (por mos përdorni niacinamidin dhe vitaminën C së bashku!), antioksidantët dhe acidet hialuronik.

Përdorimi i një peptidi me një acid alfa hidroksi (AHA) në të vërtetë do t’i bëjë peptidet të punojnë më pak me efikasitet.

Lexo më shumë

Cfarë janë peptidet dhe roli i tyre në skincare ? 

Peptidet janë aminoacide që përbëjnë disa proteina të nevojshme për lëkurën. Më konkretisht, kolagjeni përbëhet nga tre zinxhirë polipeptidikë, kështu që shtimi i peptideve stimulon lëkurën tuaj për të prodhuar kolagjen. Më shumë kolagjen mund të çojë në lëkurë më të fortë dhe më të re.

Peptidet, të quajtura gjithashtu polipeptide, ndodhin natyrshëm në lëkurë, por ato përfshihen gjithashtu në shumë produkte për kujdesin e lëkurës – dhe për arsye të mirë. Lexo më shumë

FORMULË E PËRQËNDRUAR

Texture

[sns_info_box icon_type=”fontawesome” icon_fontawesome=”fas fa-arrow-right” desc=”TEKSTURA”][sns_info_box desc=”Teksturë e hollë që absorbohet menjëherë nga lëkura. Mjaftojnë 2-3 pika për të lyer të gjithë fytyrën.”]
[sns_info_box icon_type=”fontawesome” icon_fontawesome=”fas fa-arrow-right” desc=”PEPTIDE”][sns_info_box desc=”I përbërë nga Cooper Peptide dhe Acetyl Hexapeptide që unifikojnë tonalitetin e lëkurës.”]
[sns_info_box icon_type=”fontawesome” icon_fontawesome=”fas fa-arrow-right” desc=”ADENOSINE”][sns_info_box desc=”Adenosinë është elementi që ju ndihmon me parandalimin e rrudhave të fytyrës suaj.”]
[sns_info_box icon_type=”fontawesome” icon_fontawesome=”fas fa-arrow-right” desc=”HYALURONIC ACID”][sns_info_box desc=”Në sajë të pranisë së acidit hyaluronic në serum, fytyra juaj do të jetë më e hidratuar dhe më e butë.”]

Pasi të keni larë fytyrën merrni serumin dhe vendosni 2-3 pika në fytyrë.

Më pas përhapeni lehtësisht në fytyrë dh pjesën e qafës dhe masazhoheni.

Rezultati : Lëkurë që shndërrin dhe është plotë jetë.
Forever Young

Additional information

Brand

Mizon

Manufacturer

Mizon

Color

Jeshile

Ingredients:

Water,Methylpropanediol,Butylene Glycol,Glycerin,Pentylene Glycol,PEG-60 Hydrogenated Castor Oil,Phenoxyethanol,1,2-Hexanediol,Sodium Hyaluronate,Ethylhexylglycerin,Copper Tripeptide-1,Adenosine,Beta-Glucan,Disodium EDTA,Propanediol,CentellaAsiatica Extract,Houttuynia Cordata Extract,Salvia Hispanica Seed Extract,Caprylyl Glycol,Acetyl Hexapeptide-8

Format

30 ml

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Peptide 500”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

    Emri (required)

    Emaili (required)

    Subjekti

    Mesazhi

    dir.topmillion.net