Për Shqipërinë transporti është FALAS për porosi mbi 5000 lekë!

Mini Cart

MIZON APPLE PEELING SMOOTHIE GEL – 120 ml

Për një lëkurë të butë, me shkëlqim dhe të tendosur si lëkura e mollës

Ky është slogani që e ndjek këtë produkt sepse është pikërisht ky rezultati që do të merrni sapo ta provoni.

Aplikoheni lehtë në lëkurë dhe shihni ndryshimin e menjëhershëm.

– Eleminon qelizat e vdekura të lëkurës.
– Heq keratinën e tepërt në lëkurë
– Zbut lëkurën dhe zbeh shenjat.
– E tendos dhe i jep elasticitet.
– I jep shkëlqim

Description

Ky xhel eksfolues super i butë e pastron lëkurën nga qelizat e vdekura të lëkurës dhe papastërtitë pa kimikate të ashpra ose që irritojnë lëkurën.

Gjatë aplikimit, geli depërton thellë në lëkurë, duke pastruar poret në thellësi, larguar sebumin e tepërt dhe qelizat e vdekura nga lëkura. Pa shkaktuar irritime dhe tharje të lëkurës.

Perfekt për tu përdorur edhe në zonat ku keni probleme me qimet nën lëkurë, ose zonën e bikinit/ sqetullave. Largon lëkurën e errët , të dëmtuar dhe përmirëson shenjat që mund të keni nga aknet. Mund ta përdorni në pjesën e supeve për të larguar lëkurën e nxirë nga recipetat ose shenjat nga aknet.

Personalisht e përdor edhe tek duart, që të jetë lëkura më e butë dhe e lëmuar.

Lëkurë e shëndetshme dhe plot jetë që në aplikimin e parë.

Additional information

Brand

Mizon

Manufacturer

Mizon

Color

E bardhë, Jeshile

Ingredients

Water, Cellulose, Pyrus Malus (Apple)Fruit Extract (1,000ppm), Butylene Glycol, Diproprylene Glycol, Propylene Glycol, Hydroxy acetophenone, Polysorbate 20, Caprylic/Capric Triglyceride, Caprylyl Glycol, Adenosine, 1,2-Hexanediol, Disodium EDTA, Propanediol, Centella Asiatica Extract, Houttuynia Cordata Extract, Dipotassium Glycyrrhizate, Sodium Hyaluronate, Carbomer, Fragrance.

Format

120 ml / 4.05 fl. oz

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “MIZON APPLE PEELING SMOOTHIE GEL – 120 ml”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

    Emri (required)

    Emaili (required)

    Subjekti

    Mesazhi

    dir.topmillion.net