Për Shqipërinë transporti është FALAS për porosi mbi 5000 lekë!

Mini Cart

Apple Smoothie Peeling Gel

? Për një lëkurë të butë, me shkëlqim dhe të tendosur si lëkura e mollës  ?

Ky është slogani që e ndjek këtë produkt sepse është pikërisht ky rezultati që do të merrni sapo ta provoni.

Aplikoheni lehtë në lëkurë dhe shihni ndryshimin e menjëhershëm.

? Eleminon qelizat e vdekura të lëkurës.
? Heq keratinën e tepërt në lëkurë
? Zbut lëkurën dhe zbeh shenjat.
? E tendos dhe i jep elasticitet.
? I jep shkëlqim
? Mund ta përdorni edhe në zonat ku keni probleme me rritjen e qimeve nën lëkurë.

Formati: 120 ml

Lloji i lekures: SKU: 8809663752576 Categories: , , , , Tags: ,

Description

Ky xhel eksfolues super i butë e pastron lëkurën nga qelizat e vdekura të lëkurës dhe papastërtitë pa kimikate të ashpra ose që irritojnë lëkurën.

Gjatë aplikimit, geli depërton thellë në lëkurë, duke pastruar poret në thellësi, larguar sebumin e tepërt dhe qelizat e vdekura nga lëkura. Pa shkaktuar irritime dhe tharje të lëkurës.

Perfekt për tu përdorur edhe në zonat ku keni probleme me qimet nën lëkurë, ose zonën e bikinit/ sqetullave. Largon lëkurën e errët , të dëmtuar dhe përmirëson shenjat që mund të keni nga aknet. Mund ta përdorni në pjesën e supeve për të larguar lëkurën e nxirë nga recipetat ose shenjat nga aknet.

Personalisht e përdor edhe tek duart, që të jetë lëkura më e butë dhe e lëmuar.

Lëkurë e shëndetshme dhe plot jetë që në aplikimin e parë.

[sns_info_box icon_type=”fontawesome” icon_fontawesome=”fas fa-apple-alt” desc=”ZBEH SHENJAT”][sns_info_box desc=”Geli eksfoliant ndihmon në përmirësimin e shenjave dhe njollave.”]
[sns_info_box icon_type=”fontawesome” icon_fontawesome=”fas fa-apple-alt” desc=”TENDOS LËKURËN”][sns_info_box desc=”Në sajë të përbërësve tendos lëkurën dhe i jep asaj elasticitet .”]
[sns_info_box icon_type=”fontawesome” icon_fontawesome=”fas fa-apple-alt” desc=”QELIZAT E VDEKURA”][sns_info_box desc=”Duke depërtuar në thellësi të lëkurës pastron poret më së miri.”]
[sns_info_box icon_type=”fontawesome” icon_fontawesome=”fas fa-apple-alt” desc=”KERATINA E TEPËRT”][sns_info_box desc=”Largon keratinën e tepërt dhe ju kthen shkëlqimin natyral.”]

FORMULË E PËRQËNDRUAR

[sns_info_box icon_type=”fontawesome” icon_fontawesome=”fas fa-arrow-right” desc=”GLYCOLIC ACID”][sns_info_box desc=”Është AHA me përfitimet më të mëdha të lëkurës. Heq butësisht qelizat e vdekura të lëkurës për të zbuluar lëkurën e re, më të freskët dhe më të lëmuar.”]
[sns_info_box icon_type=”fontawesome” icon_fontawesome=”fas fa-arrow-right” desc=”MOLLA”][sns_info_box desc=”Është e pasur me proteina, sheqerna, vitamina dhe kripëra. Ekstrakte (kryesisht ato të marra nga molla ) të cilat i japin veti hidratuese dhe zbutëse.”]
[sns_info_box icon_type=”fontawesome” icon_fontawesome=”fas fa-arrow-right” desc=”SODIUM HYALURONATE”][sns_info_box desc=”Sa i përket kujdesit të lëkurës, hialuronati i natriumit dhe acidi hialuronik janë pothuajse të njëjtë dhe të dy emrat përdoren në mënyrë të ndërsjellë.”]
[sns_info_box icon_type=”fontawesome” icon_fontawesome=”fas fa-arrow-right” desc=”KALLAMI I SHEQERIT”][sns_info_box desc=”Është një përbërës i dobishëm hidratues që përdoret kryesisht si një hidratant. Ndihmon lëkurën të tërheqë ujin dhe më pas ta mbajë atë.”]

Përdorimi sipas llojit të lëkurës:

• Lëkura e thatë: Një herë në javë.

• Lëkura me yndyrë & mikse: 1~2 herë në javë.

• Lëkura sensitive: 1 herë në 2 javë.

Përse ju duhen eksfoliantët?

Eksfoliantet pastrojnë lëkurën tuaj pa shkaktuar irritime.  Lëkura e njeriut, veçanërisht ajo e fytyrës është shumë delikate.
Kjo është arsyeja parësore përse njeriu duhet të tregojë kujdes në solucionet që përdoren për pastrimin e poreve. Lexo më shumë

Merrni pak nga geli dhe përhapeni lehtësisht në fytyrë. Duke shmangur zonën rreth syve dhe gojës.

Mbajeni në lëkurë 1 min dhe më pas masazhoheni lehtësisht fytyrën në trajtë rrethore.

Pasi e keni pastruar tërësisht lëkurën nëpërmjet masazhit, laheni fytyrën  me ujë të vakët.

Rezultati: Lëkurë e pastër dhe e lëmuar si e bebes. Gati për të aplikuar serumin tuaj të preferuar!

Additional information

Brand

Mizon

Manufacturer

Mizon

Color

E bardhë, Jeshile

Ingredients

Water, Cellulose, Pyrus Malus (Apple)Fruit Extract (1,000ppm), Butylene Glycol, Diproprylene Glycol, Propylene Glycol, Hydroxy acetophenone, Polysorbate 20, Caprylic/Capric Triglyceride, Caprylyl Glycol, Adenosine, 1,2-Hexanediol, Disodium EDTA, Propanediol, Centella Asiatica Extract, Houttuynia Cordata Extract, Dipotassium Glycyrrhizate, Sodium Hyaluronate, Carbomer, Fragrance.

Format

120 ml / 4.05 fl. oz

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Apple Smoothie Peeling Gel”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

    Emri (required)

    Emaili (required)

    Subjekti

    Mesazhi

    dir.topmillion.net