Për Shqipërinë transporti është FALAS për porosi mbi 5000 lekë!

Mini Cart

Sold Out

Skin Power Beauty Essence

E përkryer për të gjithë ata që kanë nevojë për një glow up !

Ky produkt i mrekullueshëm është i përbërë nga  përzierja e galactomyces, niacinamidit dhe adenozinës.

Njollat, lëkura e varur, dehidratimi dhe problemet e tjera të lëkurës, përmirësohen dukshëm me shtimin e kësaj essence në rutinën tuaj.

Lloji i lekures: Categories: , , ,

Description

Skin Power Original First Essence bazohet në një komponent inovativ – 94,5% galactomyces ferment (enzimë maja).

I pasur me minerale dhe vitamina, esenca i jep lëkurës së fytyrës butësi, vitalitet, kompleksi i vajrave esencialë natyralë ka një efekt anti-inflamator dhe tonifikues, lufton aknet, ndërsa niacinamidi dhe adenozina hidratojnë dhe ndriëojnë lëkurën, duke përmirësuar rrudhat e holla të mimikës dhe parandaluar krijimin e të tjerave.

Po çfarë është galactomyces?

Galactomyces, i cili së pari fitoi popullaritet në Japoni, është në fakt një lloj kërpudhe! Për herë të parë u zbulua në fabrikat e birrës kur ata gjetën se prodhuesit e moshuar kishin duar të lëmuara dhe pa rrudha.
Hulumtimi eventual i hirit të fermentuar çoi në zbulimin e galaktomices dhe që atëherë, ai ka qenë një element kryesor në shumë tonerë dhe esenca japoneze dhe koreane.

Përdorimi i një eliksiri të serumit ndihmon në pastrimin e fytyrës nga qelizat e vdekura dhe reduktimin e poreve, rregullon ekuilibrin e pH të lëkurës dhe përmirëson përthithjen e produkteve të tjera.

Në përmbajtje ka edhe:
• Niacinamide – Zvogëlon poret dhe përmirëson teksturën e lëkurës.
• Adenosine – Përmirëson linjat e holla dhe rrudhat e mimikës.
• Hyaluronic Acid – Hidraton në thellësi lëkurën.

Cruelty Free
Pa parabene, alkool, sulfate

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Skin Power Beauty Essence”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

    Emri (required)

    Emaili (required)

    Subjekti

    Mesazhi

    dir.topmillion.net