Për Shqipërinë transporti është FALAS për porosi mbi 5000 lekë!

Mini Cart

Sold Out

Body Wash Tea Tree

Xheli aromatik i dushit është risia më e re e #Mizon

Një xhel që ripërtërin lëkurën dhe mëndjen. Me ekstraktin e pemës së cajit (teatree) ju dhuron vitalitet dhe një lëkurë si kashmir.

Me përmbajtje natyrale dhe aroma terapeutike dhurojini vetes një kujdes ndryshe.

• Ekstrakt i 5 llojeve te luleve
• Vitamin C marre nga lime
• Ekstrakt i frutave të zeza

Një formulë e përshtatshme për ju dhe të vegjlit tuaj!

Lloji i lekures: Categories: , , , ,

Description

PËRBËRËS NATYRAL: 97.6% e përbërësve me prejardhje natyrale për lëkurë të hidratuar dhe të butë. Hidratues me bazë bimore që përthithen thellë në lëkurë duke siguruar një rezultat afatgjat afatgjatë.
I TESTUAR DERMATOLOGJIKISHT: Me përbërës që ndihmojnë në ruajtjen e një lëkure të shëndetshme, i jep vitalitet dhe shkëlqim lëkurës.
LLOJI XELIT: Shkumon shumë dhe përmban aromë fantastike. Lehtë për t’u larë, duke lënë zero mbetje dhe duke siguruar një përfundim të freskët dhe të pastër.
BIMOR: Përmban përbërës qetësues që rrjedhin nga 5 lloje të ndryshme lulesh. Hidraton dhe jep efekt qetësues, duke mbrojtur lëkurën.
RELAXING: Relaksoni mendjen dhe trupin duke bërë dush.

Relaksohuni me aromën tuaj të preferuar …

97.6 % përbërës natyral vijnë nga 5 lloje lulesh (Lulja e qershisë, trendafili, Lavander, etj ) Gjithashtu përmban Vitamin C , që e merr nga ekstrakti i lime. Ajo i jep vitalitet dhe shkëlqim lëkurës, ndërkohë që “terpenes” hidrokarbonet aromatike nxisin qetësinë e trurit dhe trupit.

7 lloje frutash të zeza (black food) (blackberry, truffle,black currant, black barley, black sesame, black rice, black bean) që shërben për ti dhënë lëkurës vitalitet.

Përmban anthocianin (anthocyanin) , i cili është një ingredient që ndihmon lëkurën duke mbajtur larg radikalet e lira të prodhuara nga stresi dhe rrezet ultraviolet.

Radikalet e lira * janë molekula që kanë një nivel të larte oksidimi që dëmtojnë qelizat dhe shkaktojnë plakjen e lëkurës.

E përshtatshme edhe për të vegjlit tuaj.

Additional information

Brand

Mizon

Manufacturer

Mizon

Color

Transparente

Ingredients

Water,Sodium Laureth Sulfate,Ammonium Lauryl Sulfate,Cocamidopropyl Betaine,Cocamide MEA,Butylene Glycol,Milk Protein Extract(0.01ppm),Rosa Hybrid Flower ExtractLavandula Angustifolia (Lavender) Flower Extract,Calendula Officinalis Extract,Moringa Pterygosperma Seed Extract,Prunus Serrulata Flower Extract,Sesamum Indicum (Sesame) Seed Extract,Tuber Melanosporum Extract,Glycine Soja (Soybean) Seed Extract,Hordeum Vulgare Extract,Rubus Fruticosus (Blackberry) Fruit Extract,Ribes Nigrum (Black Currant) Fruit Extract,Oryza Sativa (Rice) Extract,Citrus Aurantifolia (Lime) Fruit Extract,Glycerin,Sodium Chloride, Citric Acid,Polyquaternium-10,Coconut Acid,Phenoxyethanol,Disodium EDTA,1,2-Hexanediol,Lauryl Alcohol,Ammonium Sulfate,Sodium Benzoate,Laureth-2,Sodium Sulfate,Fragrance

Format

800 ml

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Body Wash Tea Tree”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

    Emri (required)

    Emaili (required)

    Subjekti

    Mesazhi

    dir.topmillion.net