Për Shqipërinë transporti është FALAS për porosi mbi 5000 lekë!

Mini Cart

Sold Out

Placenta Ampoule Cream

Trajto lëkurën me formulim dhe teksturë të avancuar!

Ampulë në trajtë kremi, që ju ndihmon me problemet rrënjësore të lëkurës tuaj.
Forcon lëkurën!

Krem me përqëndrim të lartë placente.

Forcon dhe i jep jetë lëkurës “së shurdhët” dhe të dëmtuar!

? Zbardh dhe përmirëson rrudhat
? Përmban 1.500 mg ekstrakt placente
? Formulë e sigurt dhe e testuar
? Eleminon rrudhat e lehta
? Rigjeneron lëkurën
? Ushqen lëkurën me aminoacide dhe minerale

Fun Fact:  Disa vajza këtë krem e kanë përdorur për strijat, dhe kanë vënë re përmirësim në lëkurën e tyre.

Lloji i lekures: Categories: , , , , ,

Description

Le të flasim pak për placenten: Placenta është një organ I përkohshëm që zhvillohet në trupin e gjitarëve femra, gjatë shtatëzanisë.

Ajo përmban lëng të pasur me proteina, minerale , aminoacide dhe shumë përbërës të tjerë sa për të krijuar një qënie njerëzore. Imagjinoni pak sa benefite ka në lëkurë!

Kohët e fundit industria e skincare ka nisur të prodhojë serume dhe kremra me përmbajtje placente për vetë benefitet që sjell kjo e fundit ; antirrudhe , forcon lëkurën, riparon dëmtimet e lëkurës etj.

Pyetja 100 milion $: Peptidet e kujt janë përdorur? Placenta e derrit (Pig Placenta Extract).

Derri ka strukturën më të ngjashme me atë të njeriut, ndaj efektshmëria e tij është më e lartë. Pas lindjes, placenta kalon një process tejet rigoroz të përpunimit. Në fund ajo cka merret janë disa aminoacide të përpunuara nga laboratori dhe të formësuara në serume ose kremra.

Moria e aminoacideve dhe mineraleve në placentë parandalon dëmtimin dhe varjen e lëkurës duke e ushqyer me suplementet bazë të saj. Ajo është e pasur me proteina që forcojnë dhe gjallërojnë natyrshëm lëkurën.

[sns_info_box icon_type=”fontawesome” icon_fontawesome=”fas fa-caret-right” desc=”LUFTON NJOLLAT”]
[sns_info_box icon_type=”fontawesome” icon_fontawesome=”fas fa-caret-right” desc=”PËRMIRËSON RRUDHAT”]
[sns_info_box icon_type=”fontawesome” icon_fontawesome=”fas fa-caret-right” desc=”NJËTRAJTËSON LËKURËN”]
[sns_info_box icon_type=”fontawesome” icon_fontawesome=”fas fa-caret-right” desc=”ZBUT LËKURËN”]

? Formulë e përqëndruar e përbërësve të placentës – të cilat forcojnë lëkurën , ndihmojnë në rinovimin e lëkurës dhe e mbrojnë atë nga faktorët e jashtëm dhe thatësia e lëkurës.  Është një krem me dy funksione: zbardh lëkurën dhe kujdeset për rrudhat.

? Placenta përmban minerale të pasura dhe aminoacide, që ushqejnë lëkurën dhe e bëjnë atë më të shëndetshme. Gjithashtu ekstrakti I mjedrës (raspberry)  mbron lëkurën nga prodhimi i tepërt i oksideve (oxides).

? Zbardhja dhe përkujdesi I rrudhave janë të verifikuara . Kremi e bën lëkurën tuaj të shndritshme dhe eleminon rrudhat e lehta.

? Formulimi është I testuar klinikisht dhe I aprovuar si një produkt I sigurt. Pa aroma dhe pa element që dëmtojnë ose irritojnë lëkurën.

[sns_info_box icon_type=”fontawesome” icon_fontawesome=”fas fa-angle-right” desc=”PLACENTA”][sns_info_box desc=”Ushqen lëkurën me aminoacide dhe minerale esenciale.”]
[sns_info_box icon_type=”fontawesome” icon_fontawesome=”fas fa-angle-right” desc=”NIACINAMIDE”][sns_info_box desc=”Ndihmon në zbardhjen dhe ndricimin e fytyrës.”]
[sns_info_box icon_type=”fontawesome” icon_fontawesome=”fas fa-angle-right” desc=”ADENOSINE”][sns_info_box desc=”Përmirëson rrudhat e thella dhe eleminon ato të lehtat.”]
[sns_info_box icon_type=”fontawesome” icon_fontawesome=”fas fa-angle-right” desc=”BETA-GLUCAN”][sns_info_box desc=”Beta-glucan, përdoret për t’i dhënë lëkurës tuaj elasticitet.”]
[sns_info_box icon_type=”fontawesome” icon_fontawesome=”fas fa-angle-right” desc=”LIVANDO”][sns_info_box desc=”Vaji i livandos, përdoret për ti dhënë lëkurës shkëlqim.”]
PËRBËRJA E PLACENTËS
Tyrosine 1.0 Lencine 19.8
Alanine 4.8 Glycine 2.3
Acid 3.4 Serine 3.4
Threonine 2.7 AsparticAcid 49.0

Lahet fytyra, përdoren toner/esencat/vitamina c (produktet që përdorni në rutinën tuaj).

Merret një sasi e konsiderueshme e kremit dhe vendoset në lëkurë . Shpërndaheni njëtrajtësisht . Sugjerohet gjithnjë metoda e tapping, duke goditur lehtësisht lëkurën me majat e gishtave.

Mund të përdoret në mëngjes dhe/ose në darkë dhe sugjerohet të aplikohet në zonën e fytyrës, qafës dhe dekoltesë.

Additional information

Brand

Mizon

Manufacturer

Mizon

Color

Blu

Ingredientet

Water,Neopentyl Glycol Diheptanoate,Methylpropanediol,Hydrogenated Olive Oil Lauryl Esters,Glycerin,Niacinamide,HydrogenatedPoly(C6-14 Olefin),Cetearyl Alcohol,1,2-Hexanediol,Dimethicone,Glyceryl Stearate,PEG-100 Stearate,Cyclopentasiloxane,PalmiticAcid,Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer,Butylene Glycol,Stearic Acid,Hydrolyzed PlacentalExtract,Cyclohexasiloxane,Cetearyl Glucoside,Trehalose,Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil,Ethylhexylglycerin,Adenosine,DisodiumEDTA,Allantoin,Betula Alba Juice,Rosa Damascena Flower Water,Sodium Hyaluronate,Portulaca OleraceaExtract,Glucose,Alcohol,Fructooligosaccharides,Saccharide Hydrolysate,Pullulan,Propanediol,Gentiana Lutea Root Extract,AchilleaMillefolium Extract,Artemisia Absinthium Extract,Arnica Montana Flower Extract,Centella Asiatica Extract,Houttuynia CordataExtract,Salvia Hispanica Seed Extract,Propylene Glycol,Beta-Glucan,Vaccinium Macrocarpon (Cranberry) Fruit Extract,Rubus Idaeus(Raspberry) Fruit Extract,Prunus Serotina (Wild Cherry) Fruit Extract,Cornus Officinalis Fruit Extract,Punica Granatum FruitExtract,Potassium Sorbate,Hydrolyzed Collagen

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Placenta Ampoule Cream”

Your email address will not be published.

dir.topmillion.net