Për Shqipërinë transporti është FALAS për porosi mbi 5000 lekë!

Mini Cart

Miracle Youth Retinol Eye Cream

Krem ushqyes për sytë që përmban 0,1% Retinol për të luftuar shfaqjen e linjave të holla dhe shenjave të plakjes duke stimuluar rigjenerimin e qelizave, ndërsa kompleksi V11™, 1% Panthenol dhe Shea Butter hidratojnë intensivisht dhe rikthen shkëlqimin e zonës së sy.

– Përqëndrim i vogel (fillestar) i retinolit
– Përmirëson teksturën e lëkurës
– Rivitalizon dhe tonifikon lëkurën
– Rrit elasticitetin e lëkurës

Lloji i lekures: Te gjithe Llojet e Lekures Categories: , ,

Description

Benefitet:

– Hidratim i thellë dhe lëkurë plot shkëlqim në zonën e syve!
1% gjalpë Shea, 1% Panthenol dhe kompleksi V11™ japin lagështi të pasur dhe parandalojnë humbjen e ujit ndërsa 0,1% Retinol stimulon rritjen e qelizave, duke ndihmuar në reduktimin e linjave të imëta dhe duke e mbushur lëkurën për një pamje rinore të lëkurës.

– 76% Përbërës Natyral me formulim Vegan
Pa përbërës me origjinë shtazore, formulim i butë për t’u kujdesur për çdo lloj lëkure dhe 11% e kompleksit ekskluziv të Village për të mbajtur lëkurën të shëndetshme dhe të ekuilibruar për një kohë të gjatë.

– Ushqen dhe rivitalizon!
Kremi për sytë me teksturë të pasur jep ushqim intensiv, duke e mbushur zonën e syve për një pamje më të ndritshme dhe më të ndritshme.

Si ta përdorni:

Pas aplikimit të tonerit gjatë rutinës së kujdesit të lëkurës gjatë natës, aplikoni një sasi produkti me madhësi bizele rreth zonës së syve. Lyejeni butësisht derisa të përthithet plotësisht.

MASAT E RËNDËSISHME PËR PËRDORIMIN E PRODUKTEVE TË RETINOLIT

1. Ky produkt është formuluar për përdoruesit fillestarë të retinolit; megjithatë, rekomandohet të filloni të përdorni produktin 2-3 herë në javë për t’i dhënë kohë lëkurës që të përshtatet me retinolin. Para se të filloni përdorimin e tij, sigurohuni që të kryeni një test patch për të kontrolluar reagimin e lëkurës në brendësi të krahut tuaj ose zona të tjera të ndjeshme të lëkurës
2. Kur filloni të përdorni këtë produkt, mund të ketë një irritim normal të butë, si tharje, skuqje ose lëkurë. Megjithatë, nëse simptomat rriten ose bëhen të rënda, ju rekomandojmë të zvogëloni shpeshtësinë e përdorimit ose të ndaloni menjëherë përdorimin e tij dhe të konsultoheni me një mjek.
3. Përdorimi i retinolit rrit ndjeshmërinë e lëkurës ndaj rrezeve të diellit, ndaj është i domosdoshëm përdorimi i kremrave kundër diellit me mbrojtje të lartë UV gjatë ditës. Sigurohuni që të përdorni produkte retinol vetëm gjatë rutinës së kujdesit të lëkurës gjatë natës.
4. Gjatë përdorimit të këtij produkti, shmangni përdorimin e përbërësve eksfolues ose të fortë si AHA në të njëjtën rutinë për kujdesin e lëkurës.
5. Nuk rekomandohet përdorimi i produkteve të retinolit gjatë shtatzënisë ose ushqyerjes me gji. Para se ta përdorni, sigurohuni që të konsultoheni me mjekun tuaj.

Additional information

Përbërës

Water, Butylene Glycol, Hydrogenated Poly(C6-14 Olefin), Glycerin, Caprylic/Capric Triglyceride, Cetearyl Alcohol,1,2-Hexanediol, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Panthenol, Vinyl Dimethicone, Glycine Soja (Soybean) Oil, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Arginine, Carbomer, Adansonia Digitata Seed Extract, Lavandula Angustifolia(Lavender) Flower Extract, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Leaf Extract, Retinol, Laminaria Japonica Extract, Melaleuca Alternifolia(Tea Tree) Leaf Extract, Cetraria Islandica Extract, Himanthalia Elongata Extract, Gelidium Cartilagineum Extract, Myrciaria Dubia Fruit Extract, Glycyrrhiza Uralensis (Licorice) Root Extract, Fucus Vesiculosus Extract, Allantoin, Ethylhexylglycerin, Disodium EDTA, Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Extract, Sodium Hyaluronate, Tocopherol

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Miracle Youth Retinol Eye Cream”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

    Emri (required)

    Emaili (required)

    Subjekti

    Mesazhi

    dir.topmillion.net