Për Shqipërinë transporti është FALAS për porosi mbi 5000 lekë!

Mini Cart

MIZON PEPTIDE AMPOULE CREAM – 50 ml

Përmirësoni elasticitetin e lëkurës dhe mbroni lëkurën nga plakja e parakohshme dhe formimi i rrudhave me këtë krem me peptide. Tripeptidi i bakrit-1 është një peptid natyral që mund të gjendet në trupin e njeriut. Përmirëson elasticitetin dhe tonifikon lëkurën duke ulur thellësinë e rrudhave dhe linjat e imëta.

• Trajton rrudhat
• Përmirëson elasticitetin e lëkurës
• Forcon lëkurën
• Ruan barrierën e lëkurës
• Zbut strukturën e lëkurës

Lloji i lekures: Te gjithe Llojet e Lekures Categories: , ,

Description

Mizon Peptide Ampoule Cream një krem i shkëlqyer për kujdesin efektiv dhe të butë të lëkurës së thatë dhe të lodhur. Kompleksi i përbërësve aktivë dhe ekstrakteve natyrale kanë një efekt lifting dhe ndihmojnë që rrudhat të jenë më pak të dukshme.
Për të rivendosur balancën e barrierës mbrojtëse të lëkurës dhe për të ruajtur ekuilibrin ujë-lipid, acidi hialuronik është përfshirë në formulë. Kombinimi i ekstrakteve të rrënjës së irisit, mjedrës dhe farës së bajames së ëmbël do të zbusë zonat e thata të lëkurës, do të përshpejtojë proceset e rigjenerimit të lëkurës. Kremi do t’i sigurojë lëkurës butësi dhe hidratim të mëndafshtë, rikthen elasticitetin dhe përmirësimin e rrudhave të mimikës. Produkti është bërë nga përbërës hipoallergjikë të cilësisë së lartë, pa parabenë dhe ngjyra artificiale, kështu që është i përshtatshëm edhe për lëkurë të ndjeshme.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “MIZON PEPTIDE AMPOULE CREAM – 50 ml”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

    Emri (required)

    Emaili (required)

    Subjekti

    Mesazhi

    dir.topmillion.net