Për Shqipërinë transporti është FALAS për porosi mbi 5000 lekë!

Mini Cart

Cicaluronic Nonnano Sunblock SPF50+ PA+++

Mbrojtja nga dielli dhe hidratimi i vazhdueshëm janë çelësi për të parandaluar plakjen e parakohëshme. Tashmë nuk keni nevojë për disa produkte ose për shumë kohë për këtë gjë.

Jua sjellim ne në një produkt të vetëm.

? Përmban 5-fish acid hyaluronic
? Qetëson dhe hidraton lëkurën e dëmtuar nga UV
? Nuk lë njolla të bardha në lëkurë
? Grimcat me madhësi jo nano nuk grumbullohen në trup
? Uji dhe djersa nuk zbehin efektin e tij
? Në saj të cica* rigjeneron lëkurën e dëmtuar.

Për një pamje rifreskuese dhe plot hidratim!
Për të gjitha llojet e lëkurës.

* Cicaluronic është një formulë ekskluzive e studiuar dhe zhvilluar nga #mizon

Formati: 50 ml

Lloji i lekures: Category: Tags: , ,

Description

Një kombinim që: hidraton, mbron nga dielli, rigjeneron dhe qetëson lëkurën e dëmtuar.

? Kush mund ta përdori?

• Personat që duan një krem mbrojtës që krijon mbrojtje sapo e vendos në lëkurë.
• Personat që nuk duan të kenë shenja të bardha në lëkurë nga kremi.
• Personat që duan një krem të sigurt, përbërësit e të cilit nuk akumulohen në trup.
• Për personat që i duan aktivitet sportive dhe duan një krem që të jetë rezistent dhe të mos i zbehet efekti nga djersa ose uji.
• Personat që duan produkte me përbërës natyral.
• Personat që duan një krem me efekt matt, që nuk ka efekt ngjitës në lëkurë.

 

Pra të gjithë mund ta përdorni!

 

? Por cfarë e bën të veçantë këtë krem?  Jua themi ne!

 

? Centella Asiatica – e quajtur ndryshe “bima e tigrit”, për shkak të tendencës që kanë tigrat për të fërkuar plagët e tyre dhe të shërohen prej tij. Është një bimë që zbut lëkurën sensitive dhe problematike.

? Hyaluronic acid – është një ingredient që ekziston në lëkurën tonë dhe shërben për të hidratuar dhe rigjeneruar lëkurën.

 

? Non-Nano ?

 

Duke i bërë përbërësit “jo nano” do të thotë që grimcat nuk janë aq të vogla sa të depërtojnë në lëkurë por qëndrojnë në sipërfaqe dhe veprojnë si mbrojtës fizik nga dielli. Kjo është më e sigurt dhe e shëndetshme për trupin tuaj.

Additional information

Brand

Mizon

Manufacturer

Mizon

Color

Gold, Gri

Ingredients

Cyclopentasiloxane, Water, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Butylene Glycol, Ethylhexyl Salicylate, Polymethylsilsesquioxane, Zinc Oxide (CI 77947), Lauryl PEG/PPG-18/18 Methicone, Titanium Dioxide (CI 77891), C12-15 Alkyl Benzoate, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer,Chlorella Vulgaris Extract,Borago Officinalis Extract,Centaurea Cyanus Flower Extract,Chamomilla Recutita (Matricaria)Flower/Leaf Extract,Hyacinthus Orientalis (Hyacinth) Extract,Lavandula Angustifolia (Lavender) Flower, Salvia Sclarea (Clary) Extract,Camellia Sinensis Leaf Extract,Centella Asiatica Extract, Bambusa Arundinacea Stem Extract, Sodium Hyaluronate,Aloe Barbadensis Leaf Extract, Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract,Hydrolyzed Hyaluronic Acid,C30-45 Alkyl Cetearyl Dimethicone Crosspolymer,Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone,Disteardimonium Hectorite,Magnesium Sulfate,Isoamyl p-Methoxycinnamate, Vinyl Dimethicone/Methicone Silsesquioxane Crosspolymer,Glucose, Aluminum Hydroxide,Stearic Acid,Caprylyl Glycol,Fructooligosaccharides,Fructose,Glyceryl Caprylate,Dimethicone, Silica Dimethyl Silylate,1,2-Hexanediol,Sodium Hyaluronate Crosspolymer,Hydrolyzed Glycosaminoglycans,Citric Acid,Benzyl Glycol,Sodium Benzoate,Potassium Sorbate, Fragrance (Parfum).

Format

50 ml /1.69 fl. oz.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Cicaluronic Nonnano Sunblock SPF50+ PA+++”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

    Emri (required)

    Emaili (required)

    Subjekti

    Mesazhi

    dir.topmillion.net