Për Shqipërinë transporti është FALAS për porosi mbi 5000 lekë!

Mini Cart

Collagen 100

L6,000.00

Original Skin Energy
Forever Young

Pikat që gjallërojnë dhe sjellin mrekulli.
?90 % Collagen Marine

? Tonifikon dhe i jep lëkurës gjallëri.
? Zbut dhe përmirëson rrudhat
? Mbron dhe hidraton lëkurën
? Efekt lifting

Zgjoje lëkurën tënde nga gjumi i thellë!

? Pa ngjyrues artificial; Pa paraben; Pa aromë.

Lloji i lekures: SKU: 8809587520718 Categories: , , Tags: , ,

Description

Nëse jeni të shqetësuar për shfaqjen e rrudhave dhe linjave të holla në fytyrën tuaja , ky do të jetë aleati juaj më i mirë.  Në një kohë të shkurtër do të vini re ndryshimin në lëkurë.

Serumi i kolagjenit përmban 90% kolagjen detar (collagen marine) që tonifikon dhe hidraton më së miri. Përpos kësaj serumi ka efekt lifting dhe mbrojtës. Në sajë të ekstraktit të 11 llojeve të ndryshme të bimeve, pas aplikimit do të vini re një barrierë të lehtë mbrojtëse në lëkurë që për zona si Tirana ku ndotja është maksimale, është domosdoshmëri për fytyrën.

Jo vetëm kaq, serumi i rikthen gjallërinë dhe butësinë lëkurës suaj.
Me përbërës natyral dhe format ekonomik. I përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës. Në përbërje ka gjithashtu acid hialuronik, niacinamide, polipeptid-3, alantoin, panthenol, ekstrakte bimore (papaja, mjedër, arnica etj.)

Mos harroni se përveçse fytyrës, aplikoheni edhe në zonën e qafës dhe dekoltesë.

[sns_info_box icon_type=”fontawesome” icon_fontawesome=”fas fa-chart-line” desc=”RRIT ELASTICITETIN”][sns_info_box desc=”Përmirëson ndjeshëm elasticitetin e lëkurës dhe ndihmon në ruajtjen e tij për një kohë të gjatë.”]
[sns_info_box icon_type=”fontawesome” icon_fontawesome=”far fa-smile” desc=”EFEKT LIFTING”][sns_info_box desc=”11 lloje ekstaktesh bimore ndihmojnë në mirëmbajtjen dhe balancimin e elasticitetit të lëkurës.”]
[sns_info_box icon_type=”fontawesome” icon_fontawesome=”fas fa-history” desc=”TONE-UP”][sns_info_box desc=”Kombinimi i kolagjenit detar, proteinave dhe peptideve tonifikon lëkurën dhe kujdeset për poret.”]
[sns_info_box icon_type=”fontawesome” icon_fontawesome=”fas fa-hand-point-right” desc=”RIVITALIZON”][sns_info_box desc=”Formula e përqëndruar me elementë hidratues i japin energji lëkurës dhe e bëjnë atë të gjallë dhe të shëndetshme.”]

Kolagjeni dhe benefitet e tij për lëkurën

Fjala “kolagjen” vjen nga fjala greke “kolla”, që përkthehet në “ngjitës”. Duke marrë parasysh se puna e ngjitësit është të mbajë gjithçka së bashku, kjo mund t’ju japë një të dhënë për rolin e kolagjenit në trup. Lexo më shumë 

Cfarë është kolagjeni detar (collagen marine) ?

Kolagjeni marin, ose detar, vjen nga luspat e peshkut dhe ka strukturen molekulare më të ngjashme me atë të njeriut. Përveç kësaj, ai përmban sasi të larta të aminoacideve glicinë, proline dhe hidroksiproline. Lexo më shumë

FORMULË E PËRQËNDRUAR

[sns_info_box icon_type=”fontawesome” icon_fontawesome=”fas fa-arrow-right” title=”collagen marine” desc=”COLLAGEN MARINE”][sns_info_box desc=”90 % collagen marine që tonifikon, forcon dhe rrit elasticitetin e lëkurës suaj. Sekreti i rinisë!”]
[sns_info_box icon_type=”fontawesome” icon_fontawesome=”fas fa-arrow-right” desc=”COPPER TRIPEPTIDE”][sns_info_box desc=”Copper Tripeptide-1 dhe Vitamin B5 ndihmojnë të luftojnë lëkurën pa jetë dhe të varur.”]
[sns_info_box icon_type=”fontawesome” icon_fontawesome=”fas fa-arrow-right” desc=”11 EKSTRAKTE BIMORE”][sns_info_box desc=”Raspberry,Arnica dhe ekstraktet e tjera bimore ndihmojnë në krijimin e barrierës mbrojtëse.”]
[sns_info_box icon_type=”fontawesome” icon_fontawesome=”fas fa-arrow-right” desc=”HYALURONIC ACID”][sns_info_box desc=”Në sajë të acidit hyaluronic dhe alantoin-ës lëkura do të jetë më e hidratuar dhe më e plotë.”]

Pasi të keni larë fytyrën merrni serumin dhe vendosni 2-3 pika në fytyrë.

Më pas përhapeni lehtësisht në fytyrë dh pjesën e qafës dhe masazhoheni.

Rezultati : Lëkurë që shndërrin dhe është plotë jetë.
Forever young

Additional information

Brand

Mizon

Manufacturer

Mizon

Color

Lejla

Ingredients

Water, Methyl propanediol, 1,2-hexanediol, Sodium Hyaluronate, Trehalose, Hydrolyzed collagen (921ppm), Ethylhexylglycerin, Allantoin, Carbomer, Tromethamine, Panthenol ,Adenosine, Disodium EDTA, Glycerin, Butylene Glycol, Propanediol, Centella Asiatica, Extract Houttuynia Cordata Extract, Salvia Hispanica Seed Extract, Caprylyl Glycol, Palmitoyl Tripeptide-5, Copper Tripeptide I, Acetyl Hexapeptide-8, Phenoxyethanol.

Format

30 ml / 1.01 fl. oz.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Collagen 100”

Your email address will not be published.

dir.topmillion.net