Për Shqipërinë transporti është FALAS për porosi mbi 5000 lekë!

Mini Cart

Miracle Youth Retinol Serum

Serum premium që përmban 0,1% Retinol për të stimuluar gjenerimin e ri të qelizave, duke zvogëluar pamjen e linjave të holla dhe shenjat e plakjes, ndërsa 2% Niacinamide ndihmon për të ndriçuar tonin e lëkurës, për një lëkurë më të fortë, me shkëlqim dhe rinore.

– Përqëndrim i vogel (fillestar) i retinolit
– Përmirëson teksturën e lëkurës
– Rivitalizon dhe tonifikon lëkurën
– Rrit elasticitetin e lëkurës

Description

Benefitet:

– Riktheni elasticitetin e lëkurës suaj!
0.1% e Retinol ndihmon në përmirësimin e qëndrueshmërisë së lëkurës duke stimuluar rritjen e qelizave, duke e mbushur lëkurën dhe duke dhënë një pamje rinore dhe vitale të lëkurës.

– 81% Përbërës Natyral me formulim Vegan
Pa përbërës me origjinë shtazore, formulim i butë për t’u kujdesur për çdo lloj lëkure dhe 11% e kompleksit ekskluziv të Village për të mbajtur lëkurën të shëndetshme dhe të ekuilibruar për një kohë të gjatë.

– Serum premium për përdoruesit fillestarë të Retinol!
Formulim i butë i krijuar posaçërisht për ata që po fillojnë udhëtimin e tyre me Retinol, ky serum do ta mbajë lëkurën tuaj të hidratuar duke përmirësuar qëndrueshmërinë dhe elasticitetin tuaj.

Si ta përdorni:

Pas aplikimit të tonerit gjatë rutinës së kujdesit të lëkurës gjatë natës, aplikoni një sasi të produktit me madhësi bizele në fytyrën tuaj. Përhapeni produktin në mënyrë të barabartë duke masazhuar butësisht derisa të përthithet plotësisht.

MASAT E RËNDËSISHME PËR PËRDORIMIN E PRODUKTEVE TË RETINOLIT

1. Ky produkt është formuluar për përdoruesit fillestarë të retinolit; megjithatë, rekomandohet të filloni të përdorni produktin 2-3 herë në javë për t’i dhënë kohë lëkurës që të përshtatet me retinolin. Para se të filloni përdorimin e tij, sigurohuni që të kryeni një test patch për të kontrolluar reagimin e lëkurës në brendësi të krahut tuaj ose zona të tjera të ndjeshme të lëkurës
2. Kur filloni të përdorni këtë produkt, mund të ketë një irritim normal të butë, si tharje, skuqje ose lëkurë. Megjithatë, nëse simptomat rriten ose bëhen të rënda, ju rekomandojmë të zvogëloni shpeshtësinë e përdorimit ose të ndaloni menjëherë përdorimin e tij dhe të konsultoheni me një mjek.
3. Përdorimi i retinolit rrit ndjeshmërinë e lëkurës ndaj rrezeve të diellit, ndaj është i domosdoshëm përdorimi i kremrave kundër diellit me mbrojtje të lartë UV gjatë ditës. Sigurohuni që të përdorni produkte retinol vetëm gjatë rutinës së kujdesit të lëkurës gjatë natës.
4. Gjatë përdorimit të këtij produkti, shmangni përdorimin e përbërësve eksfolues ose të fortë si AHA në të njëjtën rutinë për kujdesin e lëkurës.
5. Nuk rekomandohet përdorimi i produkteve të retinolit gjatë shtatzënisë ose ushqyerjes me gji. Para se ta përdorni, sigurohuni që të konsultoheni me mjekun tuaj.

Additional information

Përbërës

Water, Methylpropanediol, Glycerin, Butylene Glycol, Niacinamide, Glycine Soja (Soybean) Oil, Dipropylene Glycol, Betaine, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Hydroxyacetophenone, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Leaf Extract, Lavandula Angustifolia (Lavender) Flower Extract, Adansonia Digitata Seed Extract, Cetearyl Olivate, Caprylyl Glycol, Sorbitan Olivate, Retinol(0.1%), 1,2-Hexanediol, Glyceryl Acrylate/Acrylic Acid Copolymer, Laminaria Japonica Extract, GlycyrrhizaUralensis (Licorice) Root Extract, Myrciaria Dubia Fruit Extract, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Extract, Cetraria Islandica Extract, Gelidium Cartilagineum Extract, Himanthalia Elongata Extract, Fucus Vesiculosus Extract, Xanthan Gum, Ethylhexylglycerin, PVM/MA Copolymer, Disodium EDTA, Dipotassium Glycyrrhizate, Caprylic/Capric Triglyceride, Ceramide NP, Hydrogenated Lecithin, Tocopherol

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Miracle Youth Retinol Serum”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

    Emri (required)

    Emaili (required)

    Subjekti

    Mesazhi

    dir.topmillion.net