Për Shqipërinë transporti është FALAS për porosi mbi 5000 lekë!

Mini Cart

Miracle Youth Retinol Cleansing Foam

Larës i butë i mbushur me përbërës Retinol & Niacinamide për të përmirësuar shkëlqimin dhe butësinë e lëkurës, ndërkohë që heq në mënyrë efektive papastërtitë dhe mbetjet e grimit, duke siguruar lagështi me kompleksin V11TM dhe duke ndihmuar lëkurën tuaj të ruajë ekuilibrin për një kohë të gjatë.

– Përqëndrim i vogel (fillestar) i retinolit
– Përmirëson teksturën e lëkurës
– Rivitalizon dhe tonifikon lëkurën
– Rrit elasticitetin e lëkurës

Lloji i lekures: Te gjithe Llojet e Lekures Categories: , ,

Description

Benefitet:

– Një formulim i butë që pastron thellësisht lëkurën tuaj!
Përmban Niacinamide dhe 100 ppm Retinol për të ndihmuar në përmirësimin e tonit të lëkurës dhe rimbushjen e hidratimit ndërsa largon papastërtitë nga lëkura, për të marrë një pamje rrezatuese dhe të ekuilibruar të lëkurës.

– 94% Përbërës Natyral me formulim Vegan
Pa përbërës me origjinë shtazore, formulim i butë për t’u kujdesur për çdo lloj lëkure dhe 11% e kompleksit ekskluziv të Village për të mbajtur lëkurën të shëndetshme dhe të ekuilibruar për një kohë të gjatë.

– Teksturë kremoze që e mban lëkurën të ushqyer
Shkumë pastrues e pasuruar me kompleksin V11™ për të mbajtur lëkurën të hidratuar dhe për të parandaluar humbjen e lagështisë, duke mbrojtur lëkurën duke përmirësuar gjendjen e lëkurës pa jetë.

Si ta përdorni:

Merrni një sasi të vogël produkti në duar të lagura dhe bëjeni shkumë. Përdorni shkumën për të masazhuar butësisht fytyrën tuaj dhe për të hequr grimin dhe papastërtitë. Shpëlajeni me ujë të vakët.

MASAT E RËNDËSISHME PËR PËRDORIMIN E PRODUKTEVE TË RETINOLIT

1. Ky produkt është formuluar për përdoruesit fillestarë të retinolit; megjithatë, rekomandohet të filloni të përdorni produktin 2-3 herë në javë për t’i dhënë kohë lëkurës që të përshtatet me retinolin. Para se të filloni përdorimin e tij, sigurohuni që të kryeni një test patch për të kontrolluar reagimin e lëkurës në brendësi të krahut tuaj ose zona të tjera të ndjeshme të lëkurës
2. Kur filloni të përdorni këtë produkt, mund të ketë një irritim normal të butë, si tharje, skuqje ose lëkurë. Megjithatë, nëse simptomat rriten ose bëhen të rënda, ju rekomandojmë të zvogëloni shpeshtësinë e përdorimit ose të ndaloni menjëherë përdorimin e tij dhe të konsultoheni me një mjek.
3. Përdorimi i retinolit rrit ndjeshmërinë e lëkurës ndaj rrezeve të diellit, ndaj është i domosdoshëm përdorimi i kremrave kundër diellit me mbrojtje të lartë UV gjatë ditës. Sigurohuni që të përdorni produkte retinol vetëm gjatë rutinës së kujdesit të lëkurës gjatë natës.
4. Gjatë përdorimit të këtij produkti, shmangni përdorimin e përbërësve eksfolues ose të fortë si AHA në të njëjtën rutinë për kujdesin e lëkurës.
5. Nuk rekomandohet përdorimi i produkteve të retinolit gjatë shtatzënisë ose ushqyerjes me gji. Para se ta përdorni, sigurohuni që të konsultoheni me mjekun tuaj.

Additional information

Përbërës

Water, Methylpropanediol, Glycerin, Butylene Glycol, Niacinamide, Glycine Soja (Soybean) Oil, Dipropylene Glycol, Betaine, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Hydroxyacetophenone, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Leaf Extract, Lavandula Angustifolia (Lavender) Flower Extract, Adansonia Digitata Seed Extract, Cetearyl Olivate, Caprylyl Glycol, Sorbitan Olivate, Retinol(0.1%), 1,2-Hexanediol, Glyceryl Acrylate/Acrylic Acid Copolymer, Laminaria Japonica Extract, GlycyrrhizaUralensis (Licorice) Root Extract, Myrciaria Dubia Fruit Extract, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Extract, Cetraria Islandica Extract, Gelidium Cartilagineum Extract, Himanthalia Elongata Extract, Fucus Vesiculosus Extract, Xanthan Gum, Ethylhexylglycerin, PVM/MA Copolymer, Disodium EDTA, Dipotassium Glycyrrhizate, Caprylic/Capric Triglyceride, Ceramide NP, Hydrogenated Lecithin, Tocopherol

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Miracle Youth Retinol Cleansing Foam”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

    Emri (required)

    Emaili (required)

    Subjekti

    Mesazhi

    dir.topmillion.net