Për Shqipërinë transporti është FALAS për porosi mbi 5000 lekë!

Mini Cart

MIZON SKIN POWER BEAUTY ESSENCE – 80 ml

E përkryer për të gjithë ata që kanë nevojë për një glow up !

Ky produkt i mrekullueshëm është i përbërë nga  përzierja e galactomyces, niacinamidit dhe adenozinës.

Njollat, lëkura e varur, dehidratimi dhe problemet e tjera të lëkurës, përmirësohen dukshëm me shtimin e kësaj essence në rutinën tuaj.

Description

Skin Power Original First Essence bazohet në një komponent inovativ – 94,5% galactomyces ferment (enzimë maja).

I pasur me minerale dhe vitamina, esenca i jep lëkurës së fytyrës butësi, vitalitet, kompleksi i vajrave esencialë natyralë ka një efekt anti-inflamator dhe tonifikues, lufton aknet, ndërsa niacinamidi dhe adenozina hidratojnë dhe ndriëojnë lëkurën, duke përmirësuar rrudhat e holla të mimikës dhe parandaluar krijimin e të tjerave.

Po çfarë është galactomyces?

Galactomyces, i cili së pari fitoi popullaritet në Japoni, është në fakt një lloj kërpudhe! Për herë të parë u zbulua në fabrikat e birrës kur ata gjetën se prodhuesit e moshuar kishin duar të lëmuara dhe pa rrudha.
Hulumtimi eventual i hirit të fermentuar çoi në zbulimin e galaktomices dhe që atëherë, ai ka qenë një element kryesor në shumë tonerë dhe esenca japoneze dhe koreane.

Përdorimi i një eliksiri të serumit ndihmon në pastrimin e fytyrës nga qelizat e vdekura dhe reduktimin e poreve, rregullon ekuilibrin e pH të lëkurës dhe përmirëson përthithjen e produkteve të tjera.

Në përmbajtje ka edhe:
• Niacinamide – Zvogëlon poret dhe përmirëson teksturën e lëkurës.
• Adenosine – Përmirëson linjat e holla dhe rrudhat e mimikës.
• Hyaluronic Acid – Hidraton në thellësi lëkurën.

I përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës!

Cruelty Free
Pa parabene, alkool, sulfate

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “MIZON SKIN POWER BEAUTY ESSENCE – 80 ml”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

    Emri (required)

    Emaili (required)

    Subjekti

    Mesazhi

    dir.topmillion.net