Për Shqipërinë transporti është FALAS për porosi mbi 5000 lekë!

Mini Cart

MIZON AHA & BHA DAILY CLEAN TONER

Hapi i parë për një lëkurë të pastër dhe të butë.

Bashkimi i AHA & BHA është zgjidhja juaj për problemet e lëkurës.

Klasiket e K-Beauty janë tonerat me acidet AHA dhe BHA. Le te flasim per tonerin tonë.
I njohur për balancimin e pH të lëkurës dhe pastrimin në thellësi të poreve nga papastërtitë më kokëforte që larësit nuk munden ti eleminojnë. I jep freski lëkurës.

Lloji i lekures: Categories: , , , , , Tags: , , ,

Description

Largon qelizat e vdekura , të cilat janë shkaku i të gjithë problemeve të lëkurës.
Bashkimi i AHA & BHA eleminon në mënyrë perfekte këto qeliza nga lëkura e dëmtuar.
AHA (Glycolic Acid) zbut qelizën e lëkurës së vdekur si dhe i jep vitalitet lëkurës së dëmtuar.
BHA (Salicylic Acid) largon papastëritë nga poret dhe ndihmon në mbajtjen e shëndetshme të lëkurës.
Ingredientet si Papaya dhe ekstrakti i Portulaca-s eleminojnë bakteret .
Nëpërmjet këtij pastruesi lëkura është e pastër dhe ph i balancuar, duke e mbajtur lëkurën e butë përgjatë gjithë ditës.

Nëse në rutinën tuaj jeni duke përdorur acide të tjera , ju sugjerojmë të përdorni këtë toner paraprakisht sepse bën që edhe acidet e tjera të punojnë në mënyrë më efikase.

Dhe nëse nuk përdorni acide të tjera … nuk do tju duhen! Sepse ky toner shërben edhe si eksfoliant dhe përvecse freskon fytyrën tuaj ju ndihmon me pikat e zeza dhe ato të bardha.

Ky toner përvecse ju ndihmon të mbani lëkurën e pastër dhe të butë, bën që edhe kremrat dhe serumet që përdorni më pas, lëkura ti absorboj më mirë.

Si ta përdorni:

Pasi keni larë fytyrën vendosni një sasi të konsiderueshme në një cotton pad (pecete pambuku) dhe lehtësisht kalojeni në fytyrë, duke shmangur zonën rreth syve dhe buzëve.

Additional information

Brand

Mizon

Manufacturer

Mizon

Color

Jeshile, Transparente

Ingredients

Water,Glycerin,Sodium Lactate,Alcohol,Butylene Glycol,Pentylene Glycol,PEG-60 Hydrogenated Castor Oil,Glycolic Acid(0.5%),Lactic Acid (0.3%),Ethylhexylglycerin,Salicylic Acid (0.02%),Disodium EDTA, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Fruit Water, Portulaca Oleracea Extract,1,2-Hexanediol, Propanediol, Gentiana Lutea Root Extract,Achillea Millefolium Extract, Artemisia Absinthium Extract, Arnica Montana Flower Extract,Centella Asiatica Extract, Houttuynia Cordata Extract, Salvia Hispanica Seed Extract, Citrullus Lanatus (Watermelon) Fruit Extract,Propylene Glycol,Potassium Sorbate,Solanum Lycopersicum (Tomato) FruitExtract,Fragrance,Phenoxyethanol, Limonene.

Format

150 ml / 5.07 fl. oz.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “MIZON AHA & BHA DAILY CLEAN TONER”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

    Emri (required)

    Emaili (required)

    Subjekti

    Mesazhi

    dir.topmillion.net