Për Shqipërinë transporti është FALAS për porosi mbi 5000 lekë!

Mini Cart

Sold Out

AHA & BHA Daily Clean Toner

Hapi i parë për një lëkurë të pastër dhe të butë.

Bashkimi i AHA & BHA është zgjidhja juaj për problemet e lëkurës.

Klasiket e K-Beauty janë tonerat me acidet AHA dhe BHA. Le te flasim per tonerin tonë.

Fun Fact: Ishin vitet 2015-2016 kur ky produkt u lancua në Amerikë, dhe e dini cfarë ndodhi? Tonerat u shiten në kohë rekord dhe duke qene se furnizimi ishte jo konsistent në vendet retail jashtë Koresë së Jugut, njerëzit nisën të blinin nga 10 shishe për ti pasur në vazhdimësi.

I njohur për balancimin e pH të lëkurës dhe pastrimin në thellësi të poreve nga papastërtitë më kokëforte që larësit nuk munden ti eleminojnë. I jep freski lëkurës.

Lloji i lekures: SKU: 8809587520589 Categories: , , , , Tags: , , ,

Description

? Largon qelizat e vdekura , të cilat janë shkaku i të gjithë problemeve të lëkurës.
? Bashkimi i AHA & BHA eleminon në mënyrë perfekte këto qeliza nga lëkura e dëmtuar.
? AHA (Glycolic Acid) zbut qelizën e lëkurës së vdekur si dhe i jep vitalitet lëkurës së dëmtuar.
? BHA (Salicylic Acid) largon papastëritë nga poret dhe ndihmon në mbajtjen e shëndetshme të lëkurës.
? Ingredientet si Papaya dhe ekstrakti i Portulaca-s eleminojnë bakteret .
? Nëpërmjet këtij pastruesi lëkura është e pastër dhe ph i balancuar, duke e mbajtur lëkurën e butë përgjatë gjithë ditës.

Nëse në rutinën tuaj jeni duke përdorur acide të tjera , ju sugjerojmë të përdorni këtë toner paraprakisht sepse bën që edhe acidet e tjera të punojnë në mënyrë më efikase.

Dhe nëse nuk përdorni acide të tjera … nuk do tju duhen! Sepse ky toner shërben edhe si eksfoliant dhe përvecse freskon fytyrën tuaj ju ndihmon me pikat e zeza dhe ato të bardha.

[sns_info_box icon_type=”fontawesome” icon_fontawesome=”fas fa-angle-right” desc=”LARGON QELIZAT E VDEKURA”][sns_info_box desc=”AHA (Glycolic Acid) zbut qelizën e lëkurës së vdekur si dhe i jep vitalitet lëkurës së dëmtuar.”]
[sns_info_box icon_type=”fontawesome” icon_fontawesome=”fas fa-angle-right” desc=”LARGON PAPASTËRTITË NGA PORET”][sns_info_box desc=”BHA (Salicylic Acid) largon papastëritë nga poret dhe ndihmon në mbajtjen e shëndetshme të lëkurës.”]
[sns_info_box icon_type=”fontawesome” icon_fontawesome=”fas fa-angle-right” desc=”LUFTON BAKTERET DHE AKNET”][sns_info_box desc=”Veti antibakteriale : Ingredientet si Papaya dhe ekstrakti i Portulaca-s eleminojnë bakteret.”]
[sns_info_box icon_type=”fontawesome” icon_fontawesome=”fas fa-angle-right” desc=”BALANCON PH DHE ZBUT LËKURËN”][sns_info_box desc=”Nëpërmjet këtij toneri lëkura është e pastër dhe ph i balancuar, duke e mbajtur lëkurën e butë gjithë ditën.”]

AHA & BHA: CFARË JANË DHE DIFERENCAT E TYRE? 

Qëllimi i të dy AHA-ve dhe BHA-ve është të eksfolojnë lëkurën.  Megjithatë, asnjë lloj acidi hidroksi nuk është “më i mirë” se tjetri. Të dyja janë metoda shumë efektive për eksfolimin e thellë. Dallimet qëndrojnë në përdorimet e tyre. Lexoni për të mësuar më shumë nëse lëkura juaj ka nevojë për një produkt AHA ose BHA.

TONER: CFARË ËSHTË DHE RËNDËSIA E TIJ?

Uji tonik/toner duhet bërë patjetër pjesë e rutinës së mbrëmjës për kujdesin e fytyrës. Ju gjithmonë pasi pastroni make-upin, lani fytyrën dhe aplikoni kremin hidratant. Dhe mendoni se me kaq u mbyll pastrimi i fytyrës. Por jo, pas pastrimit të make-upit dhe larjes së fytyrës duhet të përdorni edhe tonikun. Lexo më shumë

FORMULË E PËRQËNDRUAR

[sns_info_box icon_type=”fontawesome” icon_fontawesome=”fas fa-arrow-right” desc=”GLYCOLIC ACID”][sns_info_box desc=”Acidi glikolik i tretshëm në ujë (pjesë e acideve AHA) rrjedh nga kallam sheqeri, dhe është një ndër acidet me të përdorura në industrinë e kujdesit të lëkurës.”]
[sns_info_box icon_type=”fontawesome” icon_fontawesome=”fas fa-arrow-right” desc=”SALICYLIC ACID”][sns_info_box desc=”Acidi salicilik është një acid beta hidroksi (BHA). Është i njohur për reduktimin e akneve nëpërmjet eksfolimit të lëkurës dhe për mbajtjen e poreve të pastra.”]
[sns_info_box icon_type=”fontawesome” icon_fontawesome=”fas fa-arrow-right” desc=”PAPAYA”][sns_info_box desc=”Ekstrakti i frutave të papajës bën një eksfoliant efektiv dhe jo agresiv.Ndihmon në largimin e papastërtive . Përdorimi i rregullt itë cilit thuhet se ndihmon në zbehjen e akneve.”]
[sns_info_box icon_type=”fontawesome” icon_fontawesome=”fas fa-arrow-right” desc=”PORTULACA”][sns_info_box desc=”Bima magjike që ka veti qetësuese të lëkurës dhe është një antioksidant i fuqishëm falë sasive të larta të vitaminave A, C dhe E si dhe përbërës të tjerë antioksidues.”]

Si hapi i parë i pastrimit të lëkurës, ky toner përvecse ju ndihmon të mbani lëkurën e pastër dhe të butë, bën që edhe kremrat dhe serumet që përdorni më pas, lëkura ti absorboj më mirë.

? Rekomandohet për:

? Personat me lëkurë delikate dhe teksturë të ashpër.
? Personat që duan të kujdesen për lëkurën por pa e irrituar atë.
? Personat me lëkurë të trashë dhe me pore problematike.
? Personat me lëkurë të ndjeshme.
? Personat që kanë vështirësi të kujdesen për lëkurën e tyre.

? Si ta përdorni:

Pasi keni larë fytyrën vendosni një sasi të konsiderueshme në një cotton pad (pecete pambuku) dhe lehtësisht kalojeni në fytyrë, duke shmangur zonën rreth syve dhe buzëve.

Additional information

Brand

Mizon

Manufacturer

Mizon

Color

Jeshile, Transparente

Ingredients

Water,Glycerin,Sodium Lactate,Alcohol,Butylene Glycol,Pentylene Glycol,PEG-60 Hydrogenated Castor Oil,Glycolic Acid(0.5%),Lactic Acid (0.3%),Ethylhexylglycerin,Salicylic Acid (0.02%),Disodium EDTA, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Fruit Water, Portulaca Oleracea Extract,1,2-Hexanediol, Propanediol, Gentiana Lutea Root Extract,Achillea Millefolium Extract, Artemisia Absinthium Extract, Arnica Montana Flower Extract,Centella Asiatica Extract, Houttuynia Cordata Extract, Salvia Hispanica Seed Extract, Citrullus Lanatus (Watermelon) Fruit Extract,Propylene Glycol,Potassium Sorbate,Solanum Lycopersicum (Tomato) FruitExtract,Fragrance,Phenoxyethanol, Limonene.

Format

150 ml / 5.07 fl. oz.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “AHA & BHA Daily Clean Toner”

Your email address will not be published.

dir.topmillion.net