Për Shqipërinë transporti është FALAS për porosi mbi 5000 lekë!

Mini Cart

Miracle Youth Retinol Cream

Krem me teksturë të pasur që përmban 0,1% Retinol për të ndihmuar në përmirësimin e linjave të holla dhe shenjave të plakjes, ndërsa kompleksi Squalane dhe V11™ plotësojnë lagështinë dhe mbrojnë lëkurën. Për një lëkurë më të fortë, të ushqyer dhe të ekuilibruar.

– Përqëndrim i vogel (fillestar) i retinolit
– Përmirëson teksturën e lëkurës
– Rivitalizon dhe tonifikon lëkurën
– Rrit elasticitetin e lëkurës

Lloji i lekures: Te gjithe Llojet e Lekures Categories: ,

Description

Benefitet:

– Hidratim premium dhe lëkurë më e fortë!
Përmban 3% Squalane dhe Acid Palmitik për të siguruar ushqim dhe lagështi, duke rikthyer vitalitetin dhe energjinë e lëkurës, ndërsa 0.1% Retinol ndihmon në përmirësimin e qëndrueshmërisë dhe elasticitetit të lëkurës.

– 85% Përbërës Natyral me formulim Vegan
Pa përbërës me origjinë shtazore, formulim i butë për t’u kujdesur për çdo lloj lëkure dhe 11% e kompleksit ekskluziv të Village për të mbajtur lëkurën të shëndetshme dhe të ekuilibruar për një kohë të gjatë.

– Ideale për fillestarët me Retinol
Krem me teksturë të pasur që përmban një përqendrim të përsosur të Retinolit për t’iu përshtatur përdoruesve fillestarë dhe siguron një efekt jo irritues që siguron lagështi intensive duke stimuluar rritjen e qelizave të reja, duke forcuar lëkurën për lëkurë të shëndoshë dhe vitale.

Si ta përdorni:

Si hapi i fundit i rutinës suaj të kujdesit të lëkurës gjatë natës, aplikoni një sasi të vogël (kokërr bizele) produkti në fytyrën tuaj dhe masazhoni butësisht me lëvizje nga jashtë derisa të përthithet plotësisht.

MASAT E RËNDËSISHME PËR PËRDORIMIN E PRODUKTEVE TË RETINOLIT

1. Ky produkt është formuluar për përdoruesit fillestarë të retinolit; megjithatë, rekomandohet të filloni të përdorni produktin 2-3 herë në javë për t’i dhënë kohë lëkurës që të përshtatet me retinolin. Para se të filloni përdorimin e tij, sigurohuni që të kryeni një test patch për të kontrolluar reagimin e lëkurës në brendësi të krahut tuaj ose zona të tjera të ndjeshme të lëkurës
2. Kur filloni të përdorni këtë produkt, mund të ketë një irritim normal të butë, si tharje, skuqje ose lëkurë. Megjithatë, nëse simptomat rriten ose bëhen të rënda, ju rekomandojmë të zvogëloni shpeshtësinë e përdorimit ose të ndaloni menjëherë përdorimin e tij dhe të konsultoheni me një mjek.
3. Përdorimi i retinolit rrit ndjeshmërinë e lëkurës ndaj rrezeve të diellit, ndaj është i domosdoshëm përdorimi i kremrave kundër diellit me mbrojtje të lartë UV gjatë ditës. Sigurohuni që të përdorni produkte retinol vetëm gjatë rutinës së kujdesit të lëkurës gjatë natës.
4. Gjatë përdorimit të këtij produkti, shmangni përdorimin e përbërësve eksfolues ose të fortë si AHA në të njëjtën rutinë për kujdesin e lëkurës.
5. Nuk rekomandohet përdorimi i produkteve të retinolit gjatë shtatzënisë ose ushqyerjes me gji. Para se ta përdorni, sigurohuni që të konsultoheni me mjekun tuaj.

Additional information

Përbërës

Water, Butylene Glycol, Dipropylene Glycol, Squalane, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycine Soja (Soybean) Oil, C12-16 Alcohols, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Polyglyceryl-2 Stearate, Hydroxyacetophenone, Glyceryl Stearate, Hydrogenated Lecithin, Palmitic Acid, Stearyl Alcohol, Adansonia Digitata Seed Extract, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Leaf Extract, Lavandula Angustifolia (Lavender) Flower Extract, Caprylyl Glycol, Retinol(0.1%), Cetraria Islandica Extract, Himanthalia Elongata Extract, Laminaria Japonica Extract, Gelidium Cartilagineum Extract, Fucus Vesiculosus Extract, Glycyrrhiza Uralensis (Licorice) Root Extract, Myrciaria Dubia Fruit Extract, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Extract, Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Extract, Ethylhexylglycerin, Sorbitan Isostearate, Disodium EDTA, Betaine, Allantoin, Coptis Japonica Root Extract, Dipotassium Glycyrrhizate, Tocopherol

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Miracle Youth Retinol Cream”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

    Emri (required)

    Emaili (required)

    Subjekti

    Mesazhi

    dir.topmillion.net