Për Shqipërinë transporti është FALAS për porosi mbi 5000 lekë!

Mini Cart

Collagen Bubble Cleanser

Nuk ke më nevojë për 2 larës për të pastruar fytyrën!
Një pastrues ne trajtë shkume me kolagjen që rimbush lëkurën tuaj duke pastruar papastërtitë.

-Heq make up dhe spf fizike falë ekstraktit të kokosit
-Pastron në thellësi poret
-Kujdeset për rrudhat dhe linjat e mimikës
-Hidraton lëkurën
-Unifikon tonin e lëkurës falë #niacinamide
-Qetëson dhe rigjeneron qelizat e dëmtuara falë #centellaasiatica
-Aromë të lehte pjeshke
-Përbërës vegan

Lloji i lekures: Te gjithe Llojet e Lekures Categories: ,

Description

Përfitimet:

Village 11 Factory Collagen Bubble Cleanser ka veti të shkëlqyera pastrimi dhe kujdesi, heq mbetjet e grimit dhe papastërtitë e tjera. Shkuma përmban kolagjen dhe panthenol, të cilët depërtojnë thellë në lëkurë, hidratojnë dhe forcojnë barrierën mbrojtëse, duke e bërë atë më elastike pas larjes. Falë përmbajtjes së ekstraktit Centella, shkuma aktivizon sintezën e kolagjenit, qetëson lëkurën e ekspozuar ndaj stresit të jashtëm, rikthen, zbut dhe i jep elasticitet. Kolagjeni i hidrolizuar përmirëson gjendjen e përgjithshme të lëkurës dhe e freskon atë. Ka një efekt shërues dhe qetësues të plagëve, ruan lagështinë në shtresat e thella të lëkurës. Ka një efekt rigjenerues. Ekstrakti i Centella ka veti unike shëruese dhe kundër plakjes, përmirëson mikroqarkullimin, redukton hipertensionin venoz dhe forcon kapilarët. Ekstrakti ka një efekt anti-inflamator, siguron mbrojtje antioksiduese dhe dobëson efektet negative të rrezatimit ultravjollcë. Panthenoli (provitamin B5) rregullon proceset më të rëndësishme qelizore në lëkurë, rigjallëron dhe rinovon lëkurën. Ka një efekt efektiv në trajtimin e akneve, ndihmon në përballimin e thatësisë, forcon aftësinë e lëkurës për t’i rezistuar ndikimeve agresive mjedisore. Ekstrakti i rrënjës së Harpagophytum shëron, rigjeneron dhe qetëson lëkurën. Largon substancat e dëmshme nga qelizat, eliminon inflamacionin dhe acarimin, shtyp aktivitetin e viruseve dhe baktereve. I përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës.

Si të përdorni:

Aplikoni shkumën pastruese në lëkurë dhe masazhoheni lehtësisht. Më pas shplani fytyrën me ujë të vakët.

Additional information

Përbërës

Purified water, cocamidopropyl betaine, glycerin, sodium cocoyl alaninate, sodium chloride, niacinamide, betaine, butylene glycol, Asiatic pennywort extract, hydrolyzed collagen, panthenol,1,2-hexanediol, Devil's claw root extract, chlorphenesin, phenoxyethanol, disodium DTA, fragrance

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Collagen Bubble Cleanser”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

    Emri (required)

    Emaili (required)

    Subjekti

    Mesazhi

    dir.topmillion.net