Për Shqipërinë transporti është FALAS për porosi mbi 5000 lekë!

Mini Cart

VILLAGE 11 FACTORY DAILY MILD SUN FLUID 50+ PA++++

Një krem dielli kimik me teksturë të lehtë që mbron lëkurën nga rrezet UV me një SPF 50+ PA++++ ndërsa ndihmon për të ndriçuar, përmirësuar shenjat e plakjes dhe për të mbajtur lëkurën të hidratuar për një mbrojtje të ekuilibruar afatgjatë.

-Produkt vegan
-Antirrudhë
-Mbrojtje 24 orë

Formulat janë të testuara dermatologjikisht dhe pa parabene dhe sulfate.

Lloji i lekures: Te gjithe Llojet e Lekures Categories: ,

Description

Mbroni duke përmirësuar gjendjen e lëkurës tuaj
Përmban 11% të kompleksit ekskluziv 11 të Village dhe Acid Hyaluronik për të rimbushur lagështinë e lëkurës tuaj, ndërsa përbërësit funksionalë Niacinamide & Adenosine ndihmojnë për të ndriçuar lëkurën tuaj dhe për të përmirësuar shenjat e plakjes.

Mbrojtja nga dielli me qëndrueshmëri të gjatë të testuar
Agjentët kundër diellit me filtrat kimikë mbrojnë në mënyrë efektive lëkurën tuaj kundër ekspozimit ndaj rrezeve UVA dhe UVB me një efekt klinik të testuar 24-orësh mbrojtës ndaj rrezeve UV.

Mbrojtja e filtrit të dritës blu e testuar
Produkti Daily Mild Sun Fluid i Village është testuar klinikisht për të garantuar mbrojtje nga radikalet e lira dhe stresi oksidativ i prodhuar nga burimet HEVL (High Energy Visible Light), duke ofruar mbrojtje të plotë nga burimet e dëmshme për mjedisin.

Teksturë e lehtë  dhe përfundim me shkëlqim
Një teksturë e lehtë e përhapur lehtësisht që përthithet në mënyrë të përkryer në lëkurë, duke lënë një shkëlqim natyral dhe shkëlqim natyral për një pamje me shkëlqim.

Additional information

Brand

Village 11 Factory

Përbërësit:

Water, Butylene Glycol, Propanediol, Dibutyl Adipate, Ethylhexyl Salicylate, Ethylhexyl Triazone, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Silica, C18-21 Alkane, Cetyl Ethylhexanoate, Methylene Bis-benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Niacinamide, Dicaprylyl Carbonate, Caprylyl Glycol, Polyurethane-15, Cetyl Dimethicone, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Sorbitan Stearate, Decyl Glucoside, Ethylhexylglycerin, PPG-17/IPDI/DMPA Copolymer, Adansonia Digitata Seed Extract, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Leaf Extract, Lavandula Angustifolia (Lavender) Flower Extract, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Portulaca Oleracea Extract, Pentaerythrityl Tetra-di-t-butyl Hydroxyhydrocinnamate, Tromethamine, 1,2-Hexanediol, Polyacrylate Crosspolymer-6, Xanthan Gum, Panthenol, Cetraria Islandica Extract, Fucus Vesiculosus Extract, Glycyrrhiza Uralensis (Licorice) Root Extract, Gelidium Cartilagineum Extract, Himanthalia Elongata Extract, Laminaria Japonica Extract, Myrciaria Dubia Fruit Extract, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Extract, Adenosine, Glycerin, Hyaluronic Acid, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Sodium Hyaluronate, Disodium EDTA, Hexylene Glycol, Tocopherol.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “VILLAGE 11 FACTORY DAILY MILD SUN FLUID 50+ PA++++”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

    Emri (required)

    Emaili (required)

    Subjekti

    Mesazhi

    dir.topmillion.net