Për Shqipërinë transporti është FALAS për porosi mbi 5000 lekë!

Mini Cart

MIZON SNAIL REPAIR PERFECT CREAM – 50 ml

Versioni  më i plotë i All in One Snail Repair Cream , ky krem është i mbushur me filtrat kërmilli dhe Wild Yam Extract (Phyto Mucin) për të zbutur, ndriçuar lëkurën dhe luftuar rrudhat.

• Përthithet menjëherë dhe balancon lagështinë
• Redukton linjat e holla dhe rrudhat
• Përmirëson strukturën e lëkurës
• Ndihmon në balncimin e tonit të lëkurës
• Zbeh shenjat, aknet dhe njollat në fytyrë

Description

Cfarë është Wild Yam Extract (Phyto Mucin)?

Wild Yam Extractnuk është në fakt nuk është e re në industrinë e kujdesit të lëkurës! Për vite, profesionistët, kimistët kozmetikë dhe dermatologët kanë përfshirë fito mucinën (Phyto Mucin) me bazë bimore në kujdesin kundër plakjes së lëkurës, sepse ekstrakti përmban një përbërës unik të quajtur diosgenin.

Sipas Hindawi, një revistë shkencore, diosgenina ndihmon në vonimin e lëkurës nga plakja kronologjike dhe kontribuon në kthimin e dëmtimit të lëkurës . Disa studime kanë treguar gjithashtu se përmbajtja e diosgeninës nga Wild Yam Extract mund të veprojë gjithashtu si një frenues efektiv i hiperpigmentimit, duke e bërë atë një përbërës të përshtatshëm për njerëzit që përpiqen të zbehin shenjat e akneve ose zbardhjen e lëkurës.

Përbërësit kryesorë:

Filtrati i sekretimit të kërmillit
Rigjenerues, qetësues, zbutës dhe hidratues
Yam Root Extract
Antirrudhë, qetësuese, hidratuese dhe kundër hiperpigmentimit
Adenozina
Përmirësim i dukshëm i rrudhave
Niacinamide
Barazon tonin e lëkurës, ndihmon në zbehjen e hiperpigmentimit/njollave të errëta, ndriçon lëkurën.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “MIZON SNAIL REPAIR PERFECT CREAM – 50 ml”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

    Emri (required)

    Emaili (required)

    Subjekti

    Mesazhi

    dir.topmillion.net