Për Shqipërinë transporti është FALAS për porosi mbi 5000 lekë!

Mini Cart

VILLAGE 11 FACTORY DAILY MINERAL TONE UP SUNBLOCK 50+ PA++++

Rekomandohet për të gjitha llojet e lëkurës, teksturë mat.
*Ideale për aktivitete në natyrë, stile jetese aktive/të prirur ndaj aktiviteteve të djersitjes dhe lloje të yndyrshme të lëkurës.

Krem dielli me filtër UV 100% Mineral me teksturë mesatare të lehtë që mbron lëkurën nga ekspozimi në diell me një SPF 50+ PA++++ ndërsa ndihmon në ndriçimin e tonit të lëkurës, përmirësimin e shenjave të plakjes dhe balancimin e lëkurës me një pamje të lëmuar mat.

-Mbrojtje 24 orë
-Produkt vegan

Formulat janë të testuara dermatologjikisht dhe pa parabene dhe sulfate.

Lloji i lekures: Te gjithe Llojet e Lekures Category:

Description

Mbron duke përmirësuar gjendjen e lëkurës tuaj
Përmban acid hialuronik dhe vitaminë E për të rimbushur lagështinë e lëkurës tuaj ndërsa përbërësit Niacinamide dhe Adenozina ndihmojnë për të ndriçuar lëkurën tuaj dhe për të luftuar shenjat e dukshme të plakjes

Mbrojtje nga dielli me qëndrueshmëri të gjatë të testuar
Agjent mineral mbrojtës kundër diellit që mbron lëkurën tuaj nga ekspozimi ndaj rrezeve UVA dhe UVB me një efekt të qëndrueshëm 24-orësh të testuar klinikisht.

Mbrojtja e filtrit të dritës blu e testuar
Daily Mineral Tone Up Sunblock i Village është testuar klinikisht për të garantuar mbrojtje nga radikalet e lira dhe stresi oksidativ i prodhuar nga burimet HEVL (High Energy Visible Light), duke ofruar mbrojtje të plotë nga burimet e dëmshme për mjedisin.

Përfundim matt
Një teksturë e rehatshme që e lë lëkurën të duket e matifikuar dhe e lëmuar, për një efekt tonifikues natyral duke e mbajtur lëkurën të hidratuar dhe të mbrojtur.

Additional information

Brand

Village 11 Factory

Përbërësit:

Water, Zinc Oxide (CI 77947), Butyloctyl Salicylate, Dipropylene Glycol, Caprylyl Methicone, Silica, Dicaprylyl Carbonate, C13-15 Alkane, Dibutyl Adipate, Niacinamide, Polyglyceryl-4 Diisostearate/Polyhydroxystearate/Sebacate, Magnesium Sulfate, Butylene Glycol, Ethylhexyl Methoxycrylene, Propanediol, Triethoxycaprylylsilane, Polyglyceryl-4 Isostearate, Disteardimonium Hectorite, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, 1,2-Hexanediol, Polyhydroxystearic Acid, Sorbitan Sesquioleate, Pentaerythrityl Tetra-di-t-butyl Hydroxyhydrocinnamate, Ethylhexylglycerin, Adenosine, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Hyaluronic Acid, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Sodium Hyaluronate, Tocopherol, Adansonia Digitata Seed Extract, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Leaf Extract, Lavandula Angustifolia (Lavender) Flower Extract, Cetraria Islandica Extract, Fucus Vesiculosus Extract, Glycyrrhiza Uralensis (Licorice) Root Extract, Gelidium Cartilagineum Extract, Himanthalia Elongata Extract, Laminaria Japonica Extract, Myrciaria Dubia Fruit Extract, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Extract

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “VILLAGE 11 FACTORY DAILY MINERAL TONE UP SUNBLOCK 50+ PA++++”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

    Emri (required)

    Emaili (required)

    Subjekti

    Mesazhi

    dir.topmillion.net