Për Shqipërinë transporti është FALAS për porosi mbi 5000 lekë!

Mini Cart

Sold Out

0.3% Retinol Youth Cream

0.3% Retinol Youth Cream është risia më e fundit luksoze e linjës së re të Mizon – i krijuar posaçrisht për të luftuar këto problematika:

• Rrudhat
• Lëkurën e trashë dhe pa jetë
• Poret dhe njollat në lëkurë

I përshtatshëm për të gjitha tipologjitë e lëkurës, përfshirë lëkurat sensitive.
Formulim inovativ dhe i patentuar nga #mizon
Pro tip: Sugjerohet për personat mbi 30 vjeç

Description

Kremi është krijuar posaçërisht për përsonat që përdorin aktualisht retinol dhe po kërkojnë të kalojnë në një përqindje pak më të lartë. Nëse nuk ke përdor më parë retinol të sugjerojmë të fillosh me linjën fillestare.

Formulimi është i përqëndruar por edhe i butë me lëkurën. Lanchimi i kompleksit më të fuqishëm antirrudhë të momentit Peptinol (Peptide + Retinol) bën mrekullira në lëkurën tuaj. Lufton rrudhat, nxit prodhimin e kolagjenit dhe rrit elasticitetin e lëkurës.

Dhe sikur të mos mjaftoj vetëm kjo, kremi është fuqizuar edhe më tej me shtimin e Bakuchiol- retinoli bimor i gjeneratës së fundit! I cili, lufton rrudhat pa irritim. Mizon ka menduar edhe më tej duke dizenjuar paketimin e posaçëm për ta ruajtur efektivitetin e retinolit sa më gjatë. Ambalazhi përmban 5 shtresa që ruajnë formulimin dhe përdorimi airless që shmang oksidimin e produktit në momentin që hapet.

Udhëzime:

– Nëse keni skuqje të lehtë ose tharje të lëkurës mos u shqetësoni se janë efektet e retinolit.
– Për të shmangur ose minimizuar efektet e retinolit vendos në fund të rutinës një hidratues me teksturë të plotë.
– Përdorni gjithnjë spf të nesërmen
– Shmangni përdorimin e eksfoliantëve gjatë periudhës së përdorimit të retinolit.
– Nëse shihni se keni irritim, ndaloni së përdoruri retinolin sa të kthehet lëkura në normalitet.

Additional information

Përbërës

Purified Water, Glycerin, Octyldodecanol, Butylene Glycol, Cyclodextrin, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Niacinamide, Glycereth-26, C15-23 Alkane, Limnanthes Alba Seed Oil, Diethoxyethyl Succinate, Glyceryl Stearate, Palmitic Acid, Arachidyl Alcohol, Caprylic/Capric Triglyceride, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Stearic Acid, 1,2-Hexandiol, Diisostearyl Malate, Hydrogenated Phosphatidylcholine, Pullulan, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Behenyl Alcohol, Bakuchiol, Hydroxyacetophenone, Betaine, Jojoba Esters, Arachidyl Glucoside, Dipropylene Glycol, Polysorbate 20, Panthenol, Ethanol, Cetearyl Olivate, Retinol, C13-14 Alkane, Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Sorbitan Oleate, Hydroxypropyl Methylcellulose, Polyisobutene, Sodium Polyacrylate, PEG-5 Rapeseed Sterol, Brassica Campestris Sterols, BHT, Citrus Nobilis Peel Extract, Xanthan Gum, Ceteth-5, Ceteth-3, Adenosine, Polysorbate 60, Sorbitan Isostearate, Cholesterol, Dipotassium Glycyrrhizate, Caprylyl/Capryl Glucoside, Potassium Cetyl Phosphate, Myristic Acid, Crithmum Maritimum Extract, Arachidic Acid, Glucose, Porphyridium Cruentum Extract, Caprylyl Glycol, Hexapeptide-61 Dimer, Oleic Acid, Copper Tripeptide-1, Disodium EDTA, Acetyl Tetrapeptide-15, Tocopherol, Citric Acid

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “0.3% Retinol Youth Cream”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

    Emri (required)

    Emaili (required)

    Subjekti

    Mesazhi

    dir.topmillion.net